پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85303  | تاریخ خبر : 1397/02/27  | ساعت : 00:01

زهرا ساعی در واکنش به واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز خبر داد؛

نشست فوری نمایندگان مجلس برای بررسی ابعاد واگذاری سهام ماشین سازی/ کارخانه معظم ماشین سازی باید حفظ و توسعه یابد/ غافلگیر شدیم!


نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: کسی یا گروهی که سهامدار یکی از بزرگترین صنایع مادر کشور می شود، باید شایستگی، اهلیت و درایت کافی برای مدیریت این مجموعه عظیم را داشته باشد و ما به عنوان نمایندگان مردم باید از این مهم مطمئن شویم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "زهرا ساعی" ساعتی پیش در واکنش به واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی در سکوت خبری، گفت: این اتفاق متاسفانه بدون اطلاع رسانی انجام شده است و ما به عنوان نمایندگان مردم هیچ اطلاعی از این امر نداشتیم.

وی تاکید کرد: موضوع واگذاری سهام ماشین سازی تبریز برای همه مهم است و اهمیت و تاثیرگذاری خاصی در صنعت و اقتصاد کشور دارد و این صنعت معظم تاثیر بزرگی در آذربایجان شرقی دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه با شنیدن خبر واگذاری سهام گروه ماشین سازی غافلگیر شده است، گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم باید پاسخگوی آن ها باشیم، در حالی که این واگذاری بدون اطلاع هیچ یک از نمایندگان مجلس انجام شده است.

ساعی تاکید کرد: وظیفه ما نظارت بر اجرای صحیح قوانین است و ما هم تاکید داریم باید تصدی گری دولت در اقتصاد باید کمتر شود، اما باید واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی با دقت و درستی انجام شود.

وی گفت: کسی یا گروهی که سهامدار یکی از بزرگترین صنایع مادر کشور می شود، باید شایستگی، اهلیت و درایت کافی برای مدیریت این مجموعه عظیم را داشته باشد و ما به عنوان نمایندگان مردم باید از این مهم مطمئن شویم.

ساعی گفت: شیوه واگذاری، قیمت واگذاری و نیز برنامه سهامدار جدید برای توسعه و ارتقای تولید این گروه باید مد نظر و بررسی قرار گیرد تا از اهلیت و صلاحیت وی برای تصاحب سهام گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز مطمئن شویم.

وی از نشست فوری نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوع واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی خبر داد و گفت: ما جلسه مشترکی با حضور نمایندگان مجلس، استاندار و مدیران استان خواهیم داشت و خریدار سهام ماشین سازی را نیز دعوت می کنیم در این جلسه حضور یابد تا بررسی های لازم انجام شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر تاکید کرد: برای من به عنوان فرزند آذربایجان مساله واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز خیلی مهم است و باید این صنعت مادر بزرگ حفظ و توسعه پیدا کند.

ساعی در پایان با بیان اینکه فعلا قضاوتی درباره سهامدار جدید ماشین سازی ندارد، گفت: ما به عنوان قوه ناظر حتما بررسی های لازم را انجام خواهیم داد تا مطمئن شویم این واگذاری درست انجام شده یا نه؟ این وظیفه ماست.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

جای بسیار تاسف است که آقای پوری حسینی (رئیس سازمان خصوصی سازی)فقط پول را می بیند و ارزشی به صنعت و سرنوشت کارگران قائل نیست واینطور نگین صنعت آذربایجان و ایران را لگد مال کرده و برای هر رهگذری پیشنهاد خرید میدهد بدون آنکه اهلیت و توان اینکار را داشته باشند و اینطوری صنعت مادر کشور را زمین گیر کرده و ضربه بزرگی را به صنعت آذربایجان وارد نموده است که هیچوقت از ذهن مردم تبریز فراموش نخواهد شد(آن هم بدست یک همزبان)کاش می شد قبل از اینکه واگذاری بصورت سراسیمه و سر مستانه و برای خلاصی از این شرکت (ماشین سازی تبریز) انجام شود با مسئولین و نمایندگان استانی مشورت و مذاکره می کردید و بصورت مشروط و دادن مهلت سه ماهه نسبت به ارزیابی عملکرد و توان خریدار اقدام می کردید تا در صورت توانمندی ایشان اقدام به واگذاری می کردیداما افسوس و صد افسوس که آب رفته به جوی باز نمی گردد...
09:40:51 1397/02/30
ارشیا از تبریز
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است