پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85292  | تاریخ خبر : 1397/02/26  | ساعت : 16:05

شهردار تبریز در نشست مطبوعاتی تاکید کرد:

فقر تبریز از لحاظ فضای سبز یک واقعیت است/ در هیچ حوزه ای به کسی باج نخواهم داد/ برخورد با مدیران غیر پاسخگو


نصر: شهردار تبریز گفت: من فرزند تبریز هستم و برای کار کردن و با عشق وارد شهرداری تبریز شده ام و در این راه هم خسته نخواهم شد، به کسی هم باج نخواهم داد؛ در هیچ حوزه ای.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "ایرج شهین باهر" پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با حضور نمایندگان رسانه های آذربایجان شرقی گفت: شهردار و مدیران شهرداری باید در برابر عملکرد خود به مردم و رسانه ها پاسخگو باشند.

وی افزود: با توجه به وسعت مسئولیت شهرداری تبریز و تعاملات روزانه با مردم و سازمان های مختلف، این مجموعه و مدیرانش باید در برابر پرسش ها و ابهامات در خصوص عملکرد حوزه مدیریت شان به مردم توضیح دهند.

شهردار تبریز گفت: ممکن است برخی تصمیم گیرندگان و مدیران در مجموعه شهرداری تصمیمی داشته باشند که مردم با آن مخالف باشند، در این صورت باید خواست عموم مورد مورد توجه قرار گیرد. همه ما باید در راستای خواست مردم و برای توسعه کلان شهر تبریز قدم برداریم.

 

مردم به حق به شهرداری بدبین و بی اعتماد شده اند

شهین باهر در بخش دیگری از سخنان خود به برخی تخلفات در بدنه شهرداری و برخوردهای قضایی با آن ها اشاره کرد و گفت: مردم به حق به شهرداری بدبین و بی اعتماد شده اند و ما باید تلاش کنیم با عملکرد خوب و قابل توجه مان نظر مردم را نسبت به شهرداری تبریز و خدمات آن جلب کنیم.

وی افزود: ما چیزی برای کتمان کردن نداریم و همه چیزمان باید شفاف باشد. اگر عملکردها برای مردم و شهر نباشد، آنگاه مخفی کاری و پنهان کاری در عملکردها اتفاق می افتد. شفافیت چیزی است که خروجی آن اعتماد و همراهی مردم با مجموعه شهرداری است.

 

رویداد تبریز 2018 را نقطه عطفی در صنعت گردشگری تبریز می دانیم

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به رویداد بین المللی تبریز 2018 اشاره کرد و گفت: ما برای رویداد تبریز 2018 بودجه کم داشتیم، هر چند ما این رویداد را به عنوان نقطه عطفی در صنعت گردشگری تبریز می دانیم که در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

ایرج شهین باهر گفت: ما ادعا نمی کنیم که کارهای بسیار بزرگی انجام داده ایم، اما اقدامات کوچک زیاد و اثرگذاری برای معرفی ظرفیت های گردشگری تبریز در رویداد بین المللی تبریز 2018 انجام داده ایم که مردم نتایج آن را به عینه در ایام نوروز و روزهای اخیر در افزایش حجم گردشگران داخلی و خارجی می بینند.

 

در هیچ حوزه ای به کسی باج نخواهم داد

این مقام مسئول در خصوص مقابله با فساد در سازمان های شهرداری گفت: معتقدم تغییر مدیران کارگشا نیست و ما باید روش هایمان را تغییر دهیم و مبادی فساد را بسته نگه داریم.

شهردار تبریز تاکید کرد: من فرزند تبریز هستم و برای کار کردن و با عشق وارد شهرداری تبریز شده ام و در این راه هم خسته نخواهم شد، به کسی هم باج نخواهم داد؛ در هیچ حوزه ای.

شهین باهر افرود: وقتی منافعی برای خود من متصور نیست، پس منافعی برای هیچ کس دیگری هم متصور نیست.

 

شرط ما با مدیران مجموعه شفاف سازی، سالم سازی و پاسخگویی در قبال عملکرد است

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص ادامه دار بودن تغییرات مدیریتی در شهرداری تبریز گفت: تغییرات مدیریتی متوقف نمی شود، چرا که شرط ما با مدیران مجموعه شفاف سازی، سالم سازی و پاسخگویی در قبال عملکرد است و هر زمان که این شاخص ها برآورده نشود، تغییرات اتفاق خواهد افتاد، حتی برای خود بنده.

شهردار تبریز در ادامه از اتمام پروژه آذربایجان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: امسال پروژه آذربایجان در سه مسیر حتما جمع خواهد شد و عملیات روسازی و زیباسازی آن با بهره گیری از مصالح و معماری بومی به اتمام خواهد رسید.

شهین باهر در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر نیز گفت: منتظر هستیم فصل بارش ها بگذرد تا پروژه آسفالت اساسی معابر اصلی و فرعی تبریز شروع شود، ضمن اینکه کیفیت آسفالت ارتقاء یافته است. ما باید در این زمینه با جایی برسیم که اعلام کنیم هر کس از معابر اصلی و فرعی تبریز تصویری از چاله و دست انداز تهیه کند، جایزه دریافت خواهد کرد.

وی در خصوص ادامه خیابان ارتش گفت: زیر سازی و جدول گذاری این خیابان انجام شده و این پروژه تا دو ماه دیگر به سر انجام می رسد که جا دارد از همکاری های ارتش جمهوری اسلامی ایران در این خصوص قدردانی کنیم.

 

حل معضل حاشیه نشینی در اولویت است

شهردار تبریز در خصوص معضل حاشیه نشینی در تبریز نیز گفت: ما در مورد حل معضل حاشیه نشینی با جدیت پیگیر هستیم و پیگیری حل مشکل حاشیه نشینی تحت الشعاع فعالیت های دیگر قرار نمی گیرد.

شهین باهر افزود: ما به ساخت در جای واحدهای نوساز بافت حاشیه نشین معتقد هستیم و در این خصوص با یک شرکت موفق خارجی مذاکره کرده ایم که عملکرد بسیار موفقی در پایتخت ترکیه داشته است.

وی ادامه داد: تبریز یک شهر زلزله خیز است که در معرض فعالیت گسل شما این شهر قرار دارد که در گذشته زلزله های بالای 6 ریشتر را تجربه کرده است. لذا آمادگی برای مقابله با چنین حوادثی در اولویت شهرداری تبریز قرار دارد.

 

فقر تبریز از لحاظ فضای سبز یک واقعیت است

شهردار تبریز در خصوص فقر فضای سبز این شهر نیز گفت: اینکه تبریز از لحاظ فضای سبز فقیر است، یک واقعیت است و همه باید در این مورد حساس باشیم. در بودجه امسال 10 میلیارد تومان برای توسعه پارک بزرگ تبریز اختصاص داده ایم که با حفظ وضعیت موجود آن و حفظ اشتغال سیفی کاران انجام می شود.

شهین باهر ادامه داد: پارک بزرگ تبریز در طرف میدان آذربایجان به وسعت 20 هکتار اجرایی می شود و همچنین پارک "توت باغی" واقع در خیابان گلگشت با توافقات حاصل شده با مالکان به زودی آماده بهره برداری می شود.

 

برخورد با مدیران غیر پاسخگو

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به خبرنگاری که از عدم پاسخگویی مدیران مجموعه شهرداری تبریز گلایه می کرد، گفت: هر مدیری که به عملکرد خود در برابر رسانه ها پاسخگو نباشد و نتواند از عملکرد خود دفاع کند، لازم نیست مدیریت کند و حتما با وی برخورد می شود. از خبرنگاران نیز می خواهم چنین مواردی را به اداره کل روابط عمومی و بنده اطلاع دهند.

 

ارک یک اثر تاریخی و هویتی برای تبریز است

شهردار تبریز در پایان به سوالی در خصوص وضعیت غیر قابل قبول ارک تبریز پاسخ گفت و افزود: ارک برای همه ما مهم است که یک اثر تاریخی و هویتی برای تبریز است.

شهین باهر افزود: جا دارد از امام جمعه محترم تبریز تشکر کنم که از روزی که آمده اند به این اثر تاریخی توجه کرده اند و همه روزه درب آن برای بازدیدکنندگان باز است.

وی ادامه داد: مذاکراتی با بنیاد مصلا برای نگهداری این اثر تاریخی داشته ایم تا محوطه ارک تبریز در اختیار شهرداری قرار داده شود.

شهردار تبریز در پایان از بازسازی 21 حیاط بازار تبریز خبر داد و گفت: هر یک از این حیاط های بازار تبریز اثری بسیار ارزشمند برای حفظ فرهنگ و اصالت شهر تبریز هستند و می توانند در جذب توریسم برای تبریز بسیار موثر باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

خوب بود یک نفر جرات داشت و به این شهردار می گفت که پس چرا همه فک و فامیل و آشنایان خودت بر سر کار هستند؟ چرا کسی فاش نمی کند که ایشان چطوری شهردار شده؟ شورای شهر در این دوره خیانتی به شهر تبریز کرده که در تاریخ نوشته خواهد شد؛ چون آلت دست شده و البته مزدش را هم می گیرد!
10:26:43 1397/02/27
لیلا رضاوند
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است