پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85265  | تاریخ خبر : 1397/02/26  | ساعت : 09:25

وکیل بین الملل و تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس تی وی از کانادا:

همه ناامنی‌ها در خاورمیانه منشاء انگلیسی دارد/گسترش اندیشه صهیونیست با سیاست‌های انگلیس و فرانسه تا آفریقا


نصر: وکیل بین الملل و تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس تی وی در نشست خبری «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» با تاکید به اینکه اکثر صهیونیست‌ها جدا از دین ابراهیمی بوده و معتقد هستند که تورات  یک کتاب مقدس و تاریخی است، گفت: در واقع با سیاست‌های انگلیس و فرانسه اندیشه صهیونیست تا آفریقا گسترش داده می‌شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، ادوارد کوریگان وکیل بین الملل و تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس تی وی در نشست خبری «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بالای ۵۰ مقاله در زمینه سیاست در خاورمیامه با محوریت رژیم صهیونیست و عدم مشروعیت رژیم صهیونیستی منتشر کرده‌ام. 

وی افزود: مقالات را در سایت خود قرار می‌دهم و البته مصاحبه‌های زیادی با شبکه پرس تی وی دارم. 
 
وکیل بین‌المللی اهل کانادا با بیان اینکه پروژه کلی جهان صهیونیست نشأت گرفته از انگلیس است، گفت: همه ناامنی‌ها در خاورمیانه منشاء انگلیسی دارد.

وی افزود: ایدئولوژی صهیونیست با چاپ کتابی توسط "اریک هانسر" در سال ۱۸۹۰ ایجاد شده است و می‌توان آن را نقطه عطف شروع این ایدئولوژی در جهان دانست. 
وکیل بین‌المللی و تحلیل‌گر مسائل حقوقی با اشاره به اینکه اولین همایش صهیونیست در سال ۱۹۸۶ در سوئیس برگزار شد، گفت: در آن زمان اکثر یهودیان موافق این ایدئولوژی صهیونیست‌ها نبوده و معتقد بودند با این کار اساس دین یهودیت لطمه می‌خورد. 
 
وی ادامه داد: اگر کمی به جلوتر برویم، بعد از جنگ جهانی اول یک پیمانی توسط انگلیس بسته می‌شود تا در منطقه خاورمیانه که اتحادی بین اعراب بود، خللی ایجاد کنند و این خلل قرار شد توسط رژیم صهیونیستی ایجاد شود.
کوریگان با بیان اینکه در سال ۱۹۱۶ انگلیس و رژیم صهیونیستی جلسه‌ای برگزار کرده و در آن بحث تجزیه خاورمیانه مطرح می‌شود، گفت: در این زمان فردی به نام شیخ حسین در جهت منافع انگلیس و فرانسه شورش به پا می‌کند. 
وی افزود: در سال ۱۹۱۷ اقدامات پشت پرده زیادی اتفاق می‌افتد که در نهایت "لورد بلفورد" یک بیانیه به نام "لورد برفورد" صادر می‌کند به طوریکه این شخص یک فرد ضدصهیونیست بوده و حتی مدتی از انتقال یهودیان از روسیه به مناطق خاورمیانه جلوگیری کرده است. 
وکیل بین‌المللی و تحلیل‌گر مسائل حقوقی کانادایی ابراز کرد: به وجود آوردن مکانی برای یهود در منطقه‌ای مشخص شده فلسطین جزو برنامه چندین ساله بوده است. 
وی ادامه داد: دومین قولی که در بیانیه "بلفورد" اجرا می‌شود این است که به هیچ‌وجه صدمه‌ای به افراد بومی منطقه وارد نشود. 

کوریگان، بند سوم بیانیه را مرتبط به موضوعات صیانت و حقوق یهودیان و افراد بومی مطرح کرد و گفت: در این موقعیت انگلیس همراه با فرانسه در حفظ و صیانت خود در منطقه کوشش می‌کردند. 
وی بیان کرد: بعد از فروپاشی شوروی، اسناد تمام گفته‌ها موجود است و فاش شده است که چگونه می‌خواستند منطقه را تقسیم‌بندی کنند. 

کوریگان با اشاره به اینکه بعد از جنگ جهانی اول سلطه فرانسه روی لبنان و انگلیس روی قدس و فلسطین مشاهده می‌شود، افزود: در سال ۱۹۲۲ جنبشی علیه این اقدام شکل می‌گیرد که در این اقدام هرچند در ظاهر حمایت از مردم فلسطین مطرح شد ولی در نتیجه به نفع صهیونیست‌ها تمام می‌شود. 
وکیل بین‌المللی و تحلیل‌گر مسائل حقوقی ادامه داد: اسنادی از سمت انگلیس و فرانسه منتشر می‌شود و با اینکه تعداد و جمعیت یهودیان واردشده مشروط بود ولی به صورت قانونی و غیرقانونی بیشتر می‌شد. 
وی اضافه کرد: بین سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹ که شورش جامعه عرب علیه انگلیس در منطقه خاورمیانه بود ولی سیاست‌های صورت می‌گیرد که مردم و ساکنان منطقه تحت فشار قرار می‌گیرند به طوریکه تا به حال اکثریت جمعیت یهودیان جهان غیرصهیونیست و یا ضدصهیونیست هستند. 
کوریگان با تاکید به اینکه اکثر صهیونیست‌ها جدا از دین ابراهیمی بوده و معتقد هستند که تورات  یک کتاب مقدس و تاریخی است، گفت: در واقع با سیاست‌های انگلیس و فرانسه اندیشه صهیونیست تا آفریقا گسترش داده می‌شود. 
وی تصریح کرد: به دنبال این اقدامات ما دخالت آمریکا را شاهد هستیم که منطقه فلسطین را تقسیم‌بندی کرده که اقدامی ضد خواسته اهالی منطقه است. 
وکیل بین‌المللی و تحلیل‌گر مسائل حقوقی با اشاره به اینکه در زمینه تقسیم‌بندی فلسطین صحبت‌های زیادی مبنی بر قانونی بودن و یا نبودن آن زده می‌شود، گفت: در آن زمان نسبت جمعیتی فلسطین، یک سوم یهودی و دو سوم از مسلمانان و مسیحیان منطقه بود. 
وی خاطرنشان کرد: در پی اقدام‌های انجام شده از مدت‌های قبل تاکنون جنایت‌های مختلفی از رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود که قربانی آنها کودکان و مردم بی دفاع فلسطین هستند و هر روز بیشتر از قبل احساسات مردم را جریحه‌دار می‌کند و ما قانونی نبودن این رژیم را مورد مباحثه قرار دادیم. 
وکیل بین‌المللی و تحلیل‌گر مسائل حقوقی اهل کانادا ابراز کرد: تحمیل هرگونه ظلم بر ملت بومی یک سرزمینی از لحاظ افکار عمومی و حقوق بین‌الملل درست نبوده و البته این اولین اقدام رژیم صهیونیستی نیست بلکه در کارنامه صهیونیست‌ها تجاوز به لبنان و اُردن را داریم. 
کوریگان با اشاره به اینکه در طول این مدت تنها کشورهایی که اقدام به انتقال سفارت خود به قدس کرده‌اند، گواتمالا و آمریکاست،
وی در انتها تصریح کرد: در این زمینه افکار عمومی اروپا و سازمان ملل مخالف بوده و آن را نوعی قدرت‌نمایی و تحمیل زور آمریکا و شخص ترامپ به ملت فلسطین می‌دانیم. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است