پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85225  | تاریخ خبر : 1397/02/25  | ساعت : 10:40

خبر/

افتتاح نمایشگاه عکس اولین بانوی جهانگرد ایرانی در تبریز


نصر: نمایشگاه عکس اولین بانوی جهانگرد ایرانی از امروز سه سنبه به مدت دو روزدر تبریزبرگزار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، پوپه مهدوی نادر اولین بانوی جهانگرد ایرانی است که از فروردین ماه  سال ۸۲ سفر دور دنیا با دوچرخه را آغاز کرد و جهانگردی او ۱۶ ماه و ۴ روز به طول انجامید .

بانوی جهانگرد ایرانی که در طی سفر به دور دنیا ۱۸ هزار کیلومتر رکاب زده است این روزها در تبریز حضور داشته و نمایشگاه عکس وی از سفر به دور دنیا  امروز افتتاح می شود.

ماجراها و خاطرات سفر دختر جهانگرد ایرانی  در کتاب« مسیر صلح » در ۱۵۶ صفحه با عکس های خود او از سفر دور دنیا به چاپ رسیده است

وی در مورد سفر خود می گوید: زمانی که تصمیم قطعی برای آغاز سفر گرفتم می خواستم از کشور ترکیه  آغاز کنم ولی به علت شروع جنگ آمریکا در عراق و ناامنی های منطقه این سفر را از کشور ایتالیا آغاز کردم.

مهدوی نادر گفت:  سفر دور دنیا با دوچرخه با شعار« « به نام عشق، دوستی و صلح جهانی» از ایتالیا آغاز شد و ۱۶ ماه و ۴ روز طول کشید و در این سفر کشور  فرانسه، ایتالیا، آمریکا، انگلیس، هاوایی، عربستان، هند و نپال، چین و کره جنوبی  را با دوچرخه رکاب زدم.

پوپه مهدوی نادر به دختر صلح و سفیر صلح و دوستی در تمام جهان شناخته می شود وشرکت در اجلاس جهانی صلح جوانان آخرین برنامه سفر پوپه مهدوی به حساب می آمد.

وی با حضور در این اجلاس از صلح برای تمام جهان سخن می گوید، او سفرش را با جنگ آغاز کرد و با صلح به پایان رساند. در اجلاس صلح جوانان در سال ۱۳۸۳ در کشور کره جنوبی از او به عنوان یکی از سه چهره صلح جهانی تجلیل شد.

او حالا این روزها در تبریز حضور دارد و دوست دارد در نمایشگاه سفر به دور دنیا با مردم از تجربیات این سفر حرف بزند .

نمایشگاه عکس سفر به دور دنیا با دوچرخه  در میدان ساعت- خیابان تربیت- کوچه کرباسی، خانه کلکته چی(صلح جو) روز سه شنبه و چهارشنبه  از ساعت ۱۱ الی  ۱۹ پذیرای علاقه مندان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است