پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85130  | تاریخ خبر : 1397/02/23  | ساعت : 11:52

در راستای حمایت از کالای ایرانی؛

رویداد کارآفرینی "علم داده "در تبریز برگزار می‌شود


نصر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، رویداد کارآفرینی "علم داده"در روزهای 24 تا 26 اردیبهشت‌ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار خواهد شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، عزیز جوانپور اظهار داشت: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به منظور حمایت از کالای ایرانی و در راستای ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان برنامه‌های مختلفی تدوین کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استان آذربایجان‌شرقی به ویژه شهر تبریز یکی از قطب‌های علمی و صنعتی کشور محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: کمک به رونق اقتصاد استانی مبتنی بر فناوری و ایجاد فضای لازم برای گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش‌مدار و فناور سرفصل برنامه راهبردی این مرکز است.

دبیرکل برگزاری رویداد کارآفرینی "علم داده" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اضافه کرد: این مرکز در تلاش است به بسترسازی ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب به منظور جذب کارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در زمینه‌های منجر به توسعه فناوری پرداخته و با تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناور قابل عرضه به بازار، گامی در جهت نیل به اهداف ایران ۱۴۰۴ و رسیدن به چشم‌انداز سند توسعه ایرانی اسلامی بردارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دیگر اهداف برپایی رویدادهای ایجاد زمینه کارآفرینی همچون رویداد کارآفرینی "علم داده" در این دانشگاه تصریح کرد: مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه به منظور دستیابی به اهداف مشخص شده در سند چشم‌انداز خود و نیز حمایت از شعار سال 1397 "حمایت از کالای ایرانی"، اقدام به برگزاری رویدادهای سریالی از ابتدای سال‌جاری کرده است.

جوانپور در ادامه با اشاره به اهداف برپایی رویداد کارآفرینی "علم داده" افزود: توسعه فرهنگ ایده‌پروری و کارآفرینی، معرفی "علم داده" و کاربرد آن در صنایع، سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف، توسعه مهارت‌های کارآفرینانه تیم‌محور، تسهیل فرآیند جذب تیم‌های کارآفرین در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و شبکه‌سازی از جمله این اهداف است.

وی با اشاره به مزایای حضور در رویداد کارآفرینی "علم داده" نیز اذعان کرد: کلیه شرکت‌کنندگان در این رویداد ضمن ارزیابی ایده خود و شبکه‌سازی، امکان حضور در کارگاه‌های حاشیه رویداد را خواهند داشت.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: همچنین سه تیم برتر رویداد فرصت استقرار در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز را داشته و از خدمات حمایتی و تسهیلاتی این مرکز در حوزه‌های مختلف نظیر بازرگانی، حقوقی و مالی برخوردار خواهند شد.

وی تاکید کرد: بخش اول این رویداد شامل (رقابت تیم‌های کارآفرین رویداد) به عبارت دیگر کاربرد "علم داده" (داده‌کاوی) در قالب ایده‌های کارآفرینانه در حوزه‌های بانک و بیمه، سلامت و پزشکی، شهر هوشمند، حمل و نقل و زنجیره تأمین، محیط زیست، اطلاعات و ارتباطات، گردشگری و صنایع‌دستی، صنعت و معدن، بازرگانی و خدمات، کشاورزی و صنایع غذایی، فرهنگی و آموزشی، شبکه‌های اجتماعی، هوا فضا و ... خواهد بود.

جوانپور در ادامه افزود:همچنین به منظور گسترش فرهنگ کارآفرینی، کارگاه‌های تخصصی مرتبط با موضوع کارآفرینی در طول رویداد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است