پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85085  | تاریخ خبر : 1397/02/22  | ساعت : 15:44

استاندار آذربایجان شرقی:

پیام هایی که با ابزار هنر بیان شده، ماندگارتر است


نصر: استاندارآذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هنراساسی ترین و موثرترین ابزاردر تداوم، گسترش و بقای فرهنگ یک جامعه است، گفت: در طول تاریخ پیام هایی که با ابزار هنر بیان شده، ماندگارتر است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، مجید خدابخش روز شنبه درآیین اختتامیه چهارمین جشنواره بین المللی کاریکاتور رسانه های دیجیتال در مجتمع 29 بهمن تبریز افزود: هنر، کانونی سازنده و یکی از مهمترین اهداف آن معماری ساختمان فکری و روحی انسان است.
وی اظهار کرد: هنرمندان انسان هایی تاثیرگذارند که با تاثیرگذاری بر عواطف و احساسات انسان ها روح و ذهن افراد و جامعه را هدایت می‌کنند.

استاندارآذربایجان ‌شرقی یادآوری کرد: در دنیای کنونی که فضای مجازی برآن غالب شده است، باید از ظرفیت تمام رشته‌های هنری و به ویژه هنرهایی که امکان برقراری ارتباط بیشتری با مخاطب را دارد بهره بگیریم.
خدابخش با بیان اینکه هنر کاریکاتور بهترین وسیله برای نقد صاحبان قدرت و ثروت است، ادامه داد: این هنر با توجه به ظرایف و ظرفیت‌های خود می تواند در این راستا موفق باشد.
وی گفت: پیامی که یک کاریکاتور می‌تواند با یک تصویر انتقال دهد شاید با دهها صفحه مطلب و قلم فرسایی نتوان آن را انتقال داد.
استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: بهره‌برداری تام از ابزار هنر و به ویژه کاریکاتور در راستای تربیت و تعالی رفتارهای انسانی، وظیفه‌ای است که بر دوش اهالی این هنر گذاشته شده است.
خدابخش افزود: تبریز در عرصه‌های مختلف به ویژه فرهنگ و هنر شهر اولین‌هاست و امید است در حوزه رسانه های دیجیتال نیز این عنوان را حفظ کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: تبریز 2018 بستری برای برگزاری برنامه های متنوع و نوآورانه در سطح ملی و بین المللی است.
محمد محمدپور افزود: انتخاب تبریز ٢٠١٨ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی شرایطی را فراهم ‌آورده تا در حوزه‌های مختلف برنامه‌های متنوعی در سطح استان اجرا شود.
وی اظهار کرد: امید است این شروع در همه عرصه ها تدوام داشته باشد و همه‌ مدیران استانی و کشوری همت و اراده خود را به این امر مهم معطوف کنند تا جایگاه اصلی تبریز در کشور و جهان نمایان‌تر شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: تبریز با اتکا به نیروهای اثرگذار فرهنگی و هنری و این رویداد آماده برگزاری رخدادهای مهم ملی و بین المللی است.
محمدپور ادامه داد: تبریز ٢٠١٨ با همراهی و همدلی مدیران، مسوولان و مردم می‌تواند معرف شایستگی‌های تبریز و آذربایجان در عرصه‌های مختلف باشد.
وی گفت: دهمین جشنواره‌ رسانه‌های دیجیتال از رویدادهای اثرگذار در سطح کشور بوده و برگزاری این جشنواره در تبریز نشانگر ظرفیت‌ های استان در این حوزه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در برهه کنونی که دنیا در مرحله‌ گذر و رسیدن به توسعه پایدار می با شد، امید است هنرمندان و اهالی فرهنگ بتوانند به بهترین نحو نقش خود را ایفا کنند.
محمدپور با اشاره به شاخص ‌های هنر کاریکاتور افزود: هنر کارتون و کاریکاتور با قابلیت‌های فراوانش از جمله اغراق، موضوع، سادگی و تکنیک‌های متنوع توانسته در عرصه دیجیتالی نیز همسو و همگام رشد کند.
چهارمین جشنواره بین المللی یک روزه کاریکاتور رسانه های دیجیتال با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است