پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85037  | تاریخ خبر : 1397/02/21  | ساعت : 14:00

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی عنوان کرد؛

جوانان می توانند حماسه ساز و نقش آفرین باشند


نصر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: امیدوارم کشور ما بتواند با مدیریت صحیح از توانمندی جوانان فرهیخته استفاده لازم را ببرد تا اگر روزی قدرتمندان تصمیم های مارا تحریم بکنند، بتوانیم به قدرت داخلی جوانان تکیه بکنیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "عزیز جوانپور" بعد از ظهر روز گذشته در مراسم بزرگداشت مقام شامخ استاد و تجلیل از کارآفرینان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، ضمن تبریک هفته معلم از تمامی تلاش و زحمات معلمان و اساتید قدردانی کرد و گفت: هفته گرامی داشت روز معلم یادآور تلاش هایی است که در عرصه تعلیم و تربیت اتخاذ می گردد؛ صحبت کردن از مقام معلم کار بسیار دشواری است چرا که پیامبر اعظم (ص) معلم بشریت بودند و معلمی نیز شغل انبیاء است.

وی با بیان اینکه جامعه بشری مدیون معلمانی است که فضایل انسانی را در جامعه بسط و گسترش دادند، اذعان کرد: معلمی فقط اختصاص به درس و مدرسه و دانشگاه نیست بلکه تمامی مادر و پدران، راه شهیدان و امام حسین(ع) جزو برترین معلمان بشر در طول زندگانی بوده اند.

جوان پور افزود: افتخار ما در مکتب اسلام این است که یا باید معلم باشیم یا متعلم؛ چرا که انسان از آن دو حالت خارج نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از تمامی زحمات و تلاشگران در دانشگاه آزاد واحد ایلخچی تقدیر و تشکر کرد و گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی به جهت فراهم نمودن برنامه ای در راستای تجلیل از فرهیختگان، دانش پژوهان و مقام آفرینان مخصوصا تجلیل از تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی که در رقابت های جهانی رباتیک نام آذربایجان را در دنیا و جهان زنده کردند، تشکر و قدردانی می کنم.

جوان پور لازمه موفقیت را همت بلند و تلاش مضاعف دانست و ادامه داد: شاید بسیاری از افراد نام ایلخچی را نشنیده باشند و این نشان می دهد که اگر در یک واحد کوچک همت، جدیت و اراده باشد، می توان اقدامات بزرگ و ارزنده ای را انجام داد که در این راستا واحد کوچکی مثل ایلخچی از این امر مستثنی نیست و جا دارد که همه این موفقیت و افتخارآفرینی را تبریک بگوییم و انشالله در مسابقات بعدی که در کانادا برگزار خواهد شد، مجددا شاهد کسب موفقیت های برتر باشیم.

وی با اشاره به اینکه می توان بسیاری از مشکلات را با تکیه بر نخبگان و جوانان و فرهیختگان کشور حل کرد، اظهار کرد: قطعا جوانان توانایی کسب موفقیت های مختلف در عرصه های گوناگون را دارند، لذا باخودباوری و تکیه بر دانش جوانانمان می توان با بسیاری از کشورهای پیشرفته در دنیا رقابت کرد؛ کشورهای پیشرفته ای که امروز در جهان ادعای زورگویی و حکومت را دارند و تلاش دارند تا همه را زیر سلطه خود نگه دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تاکید کرد: لازم است تا با ایجاد زمینه مناسب به جوانان اعتماد کنیم و قدر دان تلاش و زحمات آن ها باشیم. باید به جوانان فرصت بدهیم تا بسیاری از مشکلات موجود در کشور از جمله مشکلات صنعتی را که در گرو دانش جوانان است، حل بکنند.

جوان پور تصریح کرد: امیدوارم کشور ما بتواند با مدیریت صحیح از توانمندی جوانان فرهیخته استفاده لازم را ببرد تا اگر روزی قدرتمندان تصمیم های مارا تحریم بکنند، بتوانیم به قدرت داخلی جوانان تکیه بکنیم.

وی در پایان اظهار کرد: جوانان می توانند حماسه ساز و نقش آفرین باشند؛ اگر امروز در صنایع دفایی خودکفا هستیم، این اقتدار را مدیون جوانانی هستیم که عاشقانه و مخلصانه در کشور خدمت کردند و مطمعنا می توان در عرصه تولید علم و فناوری که  در حال حاضر از دنیای کنونی عقب هستیم، با در دست داشتن تکنولوژی روز دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است