پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83958  | تاریخ خبر : 1397/01/28  | ساعت : 16:35

مدیرعامل شرکت شیرین عسل خبر داد:

آذربایجان می تواند با همکاری آلمان اقتصاد منطقه را شکوفا کند


نصر: مدیرعامل شرکت شیرین عسل گفت: آذربایجان می تواند با همکاری کشور آلمان اقتصاد منطقه را شکوفا کند و سهم بزرگی از اقتصاد را نسیب خود کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "یونس ژائله" در جلسه سمینار بازرگانی ایران و آلمان با حضور هیاتی از فعالان اقتصادی ایالات زاکسن آلمان و جمعی از فعالین اقتصادی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:  مجموعه شیرین عسل با ۱۴هزار و ۷۰۰ پرسنل در ایران و خارج از کشور در تولید صنایع مختلف به اصطلاح از دانه تا خانه فعالیت دارد.

وی افزود: وزیر اقتصاد و کشاورزی در بازدیدی که دو سال قبل از مجموعه ما داشت، علاقمندی خود را برای همکاری شیرین عسل با  ایالت زاکسن داشت و معتقد بود با در میان گذشتن تجربه ها می توان پیشرفت اقتصادی خوبی داشت.

وی بابیان اینکه از مجموعه ها و شرکت های بزرگ دعوت می کنم تا برای همکاری به آذربایجان سفر کنند، گفت: در این راستا برنامه های بزرگی را برای رشد اقتصادی ۵۰-۵۰ تدارک دیده ایم.

ژائله اذعان کرد: مجموعه ای با ۳۰۰ میلیون پروژه در منطقه شبستر بزودی آغاز بکار خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شیرین عسل تصریح کرد: برای استفاده از ظرفیت های بازار نیاز است از صنایع قدرتمند آلمان در منطقه استفاده شود تا با دانش بروز و منابع مالی این کشور بتوانیم اقتصاد قوی را برای کشور رقم بزنیم.


وی ادامه داد: در منطقعه آذربایجان معادن مس و... به وفور وجود دارد که می توانیم با استفاده از تکنولوژی و تخصص شما برای گسترش این امر استفاده کنیم.

ژائله تاکید کرد: پروژه های بسیار جالبی را می توان مشخص کرد در رابطه با ایجاد پنل های خورشیدی و تولید انرژی از این طریق  در تبریز که پروژه بزرگی  به حساب می آید.

وی به وجود فعالیت واحد های تولیدی آذربایجان شرقی در گذشته خاطرنشان کرد و گفت: در استان چندین واحد تولید نخ وجود داشتند که در سال های گذشته بدلیل سو مدیریت و عدم آشنایی با تکنولوژی روز دچار مشکل شدند و منجر به تعطیل شدن آن ها گشت که در حال حاضر می توان با سرمایه گذاری و مشارکت کشور آلمان برای رونق گرفتن آنها اقداماتی انجام داد.

مدیرعامل شرکت شیرین عسل اظهار کرد: با جذب سرمایه گذاری خارجی امتیازات بسیار خوبی را می توان کسب کرد.

ژائله در پایان افزود: کشور ایران در رابطه با تشویق ها و معافیت های مالیاتی تا ۱۳ سال و همچنین تضمین سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است