پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83910  | تاریخ خبر : 1397/01/27  | ساعت : 18:45

مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب خبر داد:

کلنگ زنی طرح بافت ۵.۴ هکتاری تبریز با حضور رئیس جمهور


نصر: مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب گفت: باتوجه به سیاست های دولت در شهر های مختلف، این شرکت همواره در پی شناسایی و ساخت پروژه هایی بوده تا نیاز های اجتماعی جامعه را از بعد ساختمان ها و بازسازی بافت فرسوده شهری تامین کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "فرهاد یاسمی" قبل از ظهر امروز در نشست خبری شرکت سرمایه گذاری مسکن آذربایجان شرقی با موضوع کلنگ زنی پروژه بزرگ دوهزار واحدی اظهار کرد:  شرکت سرمایه گذاری مسکن یک شرکت هلدینگ سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز است که سهام دار اصلی این شرکت بانک مسکن است.
وی افزود: این شرکت با پیروی از سیاست های سرمایه گذار اصلی و سیاست های دولت در بخش ساخت و ساز از سال 1369 تفکر اصلاحی در زمینه ساخت و ساز شهری دارد.
یاسمی ادامه داد: فعالیت این شرکت در سطح کشوری است که حدود 11 شرکت دیگر وابسته به شرکت سرمایه گذاری مسکن می باشند که چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل تحت پوشش این شرکت هستند.
وی اذعان کرد: چندین پروژه معروف و شاخص در سطح کشور توسط این شرکت احداث شده است که پروژه آسمان تبریز معروف ترین پروژه این شرکت محسوب می شود.
مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب گفت: باتوجه به سیاست های دولت در شهر های مختلف، این شرکت همواره در پی شناسایی و ساخت پروژه هایی بوده تا نیاز های اجتماعی جامعه را از بعد ساختمان ها و بازسازی بافت فرسوده شهری تامین کند.
یاسمی با بیان اینکه در راستای توسعه غرب تبریز، زمینی به مساحت5.4 هزار هکتار شناسایی کرده ایم و برای اجرای آن، مسابقه ای در سطح ملی در نظر گرفته ایم، افزود: باتوجه به اینکه توسعه شهری از شرق تبریز شروع می شود، در طی فعالیت های این شرکت، برای توسعه غرب شهر تبریز نیز زمینی به وسعت 5.4 هزار هکتار در غرب تبریز شناسایی و برای احداث پروژه ای نفیس در نظر گرفته شده است. انتخاب این زمین در جهت ورود به حوزه بازآفرینی شهری است.

در ادامه این نشست، " حمیدرضا سپهری " دبیر مسابقه طراحی الگوی سکونتی در مجموعه همجوار با بافت ناکار آمد میانی شمال غرب تبریز افزود: موضوع مسابقه طراحی الگوی سکونتی در مجموعه همجوار با بافت ناکار آمد میانی شمال غرب تبریز در محدوده بلوار شهیدان ذاکر و خیابان علامه جعفری در زمینی به مساحت ۵۴ هزار متر مربع برای قشر میان درآمدی شهر تبریز است.
وی افزود: افزایش کیفیت زندگی، آفرینش حس تعلق مکان و پاسخ به نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی در زمان حال و آینده در بستر خلاقیت های حوزه معماری و توجه به زیست بوم و علوم پیشرو در صنعت ساختمان با بازدهی اقتصادی برای سرمایه گذار از جمله ملزومات طرح پیشنهادی خواهد بود و مهلت تحویل مرحله اول آن تا 10 اردیبهشت می باشد.
سپهری تصریح کرد: این مسابقه در راستای دست یابی به الگوی سکونتی معاصر برگزار می شود و شاخصه های آن منطبق با مشخصه های بازار و تقاضای متقاضیان می باشد.
وی با بیان اینکه این مسابقه با حضور شرکت کنندگانی از سراسر کشور برگزار می شود، ادامه داد: معماران جوان حرفه ای بسیاری در این مسابقه شرکت کرده اند که یکی از شروط مهم برای اصل طراحی این افراد، رعایت ضوابط و استانداردهای طراحی و مقررات ملی ساختمان همراه با ملاحظات حاکم بر محدوده های احیای بافت ناکارامد شهری و ضوابط معماری و شهرسازی شهرداری تبریز است.
دبیر این مسابقه با اشاره به اینکه مسابقه در دو مرحله برگزار می شود، اذعان کرد: در مرحله اول کمک هزینه ای معادل ۱۵۰ میلیون ریال در دو قسمت به شرکت کنندگان پرداخت می شود و در مرحله دوم نیز از میان طرح ها، سه طرح برای دستیابی به راه حل های معمارانه برگزیده می شود که پس از انجام داوری مرحله دوم، به طرح های نفرات اول تا سوم به ترتیب جوایزی به مبالغ ۴۵ و ۳۰ و ۲۰ میلیون تومان تعلق می گیرد.
سپهری تاکید کرد: مالکیت مدارک و مستندات ارائه شده در هر مرحله مسابقه متعلق به شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب است.
وی زمان اعلام برگزیدگان مرحله دوم را نیمه اول خردادماه دانست و ادامه داد: برگزار کننده مسابقه، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب بوده و طی آن از داوران برجسته و اساتید دانشگاهی کشور استفاده شده است.
وی در خصوص خواسته های طرح از دیدگاه برگزار کننده گفت: سکونت اصلی ترین عملکرد موضوع طراحی خواهد بود و مفهوم ایجاد و یا شکل گیری محیط مسکونی هدف اصلی مسابقه است. در پایان داوری مرحله اول ۱۵ نفر برگزیده شده اند و با برگزاری داوری مرحله دوم به دنبال تعیین سه طرح برتر هستیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

سلام در اروپا هیچ وقت اینگونه زمین ها را به همان بافت قدیمی در دل شهر ها به پارک تبدیل می کنند لطفا قبل از این اقدام سفری به اروپا داشته باشید لطفا طبیغت را تخریب نکنید اطراف فرودگاه تبریز زمین های زیادی وجود دارد
22:14:47 1397/01/27
Ali
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است