پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83864  | تاریخ خبر : 1397/01/26  | ساعت : 17:34

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد:

امکان ایجاد اشتغال برای ۲۰ هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی


نصر: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی که در سنین ۲۰ تا ۵۰ سال دارند شرایط اشتغال را دارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، یونس فاتح عصر امروز یک شنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت پوشش مهم ترین دغدغه کمیته امداد است، اظهار داشت: خوشبختانه با سیاست های اتخاذ شده در طول دو سال گذشته ۱۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی به خودکفایی رسیدند و همین امر موجب شد تا از مجموع افراد تحت پوشش کمیته امداد استان ۱۵ درد کاهش یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی که در سنین ۲۰ تا ۵۰ سال دارند شرایط اشتغال را دارند که بر اساس سیاست کمیته امداد قرار است برای این افراد آموزش های فنی و حرفه ای و تسهیلات اشتغال پرداخت کنیم تا در مسیر خودکفایی قرار گیرند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مرکز نیکوکاری یاوران اشتغال کمیته امداد استان به منظور جذب خیرین اشتغال به زودی افتتاح می شود، گفت: اشتغال زایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از دیگر اهداف مرکز نیکوکاری یاوران اشتغال بوده و در کنار این مرکز تصمیم داریم تا با پرداخت تسهیلات و آموزش های فنی و حرفه ای زمینه اشتغال ۶ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی را فراهم کنیم.

فاتح در ادامه از اجرای ۷ هزار طرح اشتغال زا طی سال گذشته از سوی کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد، بیان داشت: این طرح ها شامل ۴۷۴۵ طرح خوکفایی، ۱۸۸۶ طرح توان افزایی و ۶۵۲ طرح کارانگیزی با پرداخت ۱۰۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات کمیته امداد و قرض الحسنه ها بانک ها اجرایی کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با پرداخت ۸۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زمینه اشتغال و خودکفایی نزدیک به ۵۳۰۰ نفر در آذربایجان شرقی فراهم شده است، ابراز داشت: همچنین در راستای اشتغال و خودکفایی مددجویان حدود ۱۹ میلیارد و ۲۸۶ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به ۱۸۴۱ نفر از مدجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت پرداخت کرده ایم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین از اجرای ۳۰ هزار طرح اشتغال زا با نظارت کمیته امداد در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در طول سال گذشته فارغ التحصیلات دانشگاهی تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی ۱۳ میلیارد و ۲۹۸ میلیون تومان در قالب ۷۶۲ فقره وام تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است