پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83856  | تاریخ خبر : 1397/01/26  | ساعت : 15:10

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز:

ضرورت تملک کامل پارک بزرگ تبریز/ ورودی های شهر ساماندهی شود


نصر: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز بر ضرورت تملک کامل پارک بزرگ تبریز تاکید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، محمد فرج قلی زاده ظهر امروز یک شنبه در جلسه شورای شهر تبریز ضمن تشکر از پیگیری اعضای کمیسیون عمران و توسعه شهری این شورا به جهت ساماندهی پراکندگی های موجود در بحث پروژه های عمرانی اظهار داشت: با این حال در تلفیق های انجام شده، باز هم پراکندگی هایی مشهود می باشد و بهتر است بندهایی از آن شفاف سازی شده، و تفکیک شود.

وی در همین راستا با تکیه بر جداسازی بند دوم لایحه بودجه سال جدید ادامه داد: مسئله اصلی ما، آسفالت ریزی اساسی است و در این بند لکه گیری، درزگیری و آسفالت ریزی با هم بیان شده اند و بهتر است برای آن ها دو کد جداگانه در نظر گرفته شود.

این عضو شورا در همین خصوص ابراز داشت: آسفالت معابر اصلی نیز باید مشخص شود، چون در غیر این صورت، پیگیری موضوع اصلی امکان پذیر نیست و ممکن است در این میان، اولویت های دیگری برای شهرداری در نظر بگیرند و شهرداری به پروژه ای که جزو اولویت هایش نباشد، به آن تن دهد. از این رو، بهتر است برای نظارت مفید و کافی شورای شهر و پیگیری موضوع، آسفالت ریزی اساسی که مسئله اصلی ماست، معابر اصلی برای آسفالت ریزی مشخص شوند.

قلی زاده با تکیه بر بند ۲۵ در خصوص تکمیل، تملک پارک بزرگ و واگذاری آن به بخش خصوصی نیز گفت: جا دارد متوجه باشیم که این پروژه در دو بخش اجرا خواهد شد و بخشی از آن مستقیماً به عهده شهرداری است که در این گذر، شهرداری برای اجرای آن، ۱۵ میلیارد تومان بودجه پیش بینی کرده است و تصمیم دارد بخش دیگر را به بخش خصوصی بسپارد و این موضوع خوبی است، اما نیازمند بازنگری می باشد.

وی در همین راستا با اظهار بر اینکه پارک بزرگ از طرح های پیش از انقلاب است و متأسفانه در طول زمان، به تدریج از بین رفته، ادامه تصریح کرد: در خصوص تکمیل تملک پارک بزرگ تبریز، معتقدم که مبلغ ۱۵ میلیارد تومان، نمی تواند کار ساز باشد و مشکل چندانی را برطرف سازد.

قلی زاده با پیشنهاد بر تفکیک این بند نیز ادامه داد: معتقدم در تکمیل پارک بزرگ توسط بخش خصوصی نیز اقدامات شهرداری از فعالیت بخش خصوصی تفکیک شود. چون پارک بزرگ از پروژه های مهم تبریز است و باید عدد قابل توجهی برای تملک آن پیش بینی شود.

ابهامات مختلفی در قالب بندهای بودجه مشهود است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا در ادامه ضمن قرائت بندهای ۲۸، ۵۰، ۵۱ و ۵۲ ابراز داشت: ابهامات مختلف در قالب بندهای مختلف بودجه مشهود است و با نظر به بحث های اولویت دار شهرداری جا دارد بندهای مرتبط با تکمیل و احداث زائر سرای مشهد، تکمیل و بازگشایی مسیر های منطقه یک که اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای آن پیش بینی شده، نیز به شکل شفاف و دقیق مشخص شده، و برطرف شوند.

قلی زاده با پیشنهاد بر تفکیک بند ۶۴ در خصوص پیاده راه ها، پیاده رو سازی ها و جدول کارها نیز بیان داشت: جهت پیگیری و نظارت بیش تر، باید جدول کاری ها و پیاده رو سازی ها نیز جدا از هم آورده شوند و این گونه نشود که مثل روزهای پیشین جدول کاری شود و پس از چند روز با هزینه هایی، مجدداً تخریب و از نو ساخته شوند، چون در این شرایط که با مشکلات مالی عدیده ای مواجه هستیم، کار منطقی به نظر نمی رسد.

این عضو شورا با اشاره به بند ۷۲ نیز در خصوص شفاف سازی تکمیل و مسیرگشایی ۲ میلیارد تومانی منطقه یک شهرداری، پیشنهاد بر حذف کلمه «خرید» در بند مرتبط با خرید یا احداث ساختمان جدید شورا داد و گفت: خرید و ساخت محل جدید برای استقرار شورای شهر، باید در شأن و جایگاه این نهاد مدنی باشد و ما به جای خرید باید به دنبال احداث آن باشیم، چون شورا، یک محل پارلمانی است و باید همانند چنین ساختمان تاریخی که با وجود پیشینه ساختی خود، هم اکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد، ساختمان جدید نیز مناسب پارلمان محلی آینده باشد و به جای طراحی ۱۳ نفره باید برای حضور ۱۰۰ عضو شورا طراحی شود.

قلی زاده با تکیه بر بازبینی در خصوص احیای پروژه صاحب آباد نیز، آن را یک پروژه بسیار مهم دانست و گفت: با اعتبار ۴ میلیارد تومانی پیش بینی شده برای آن، نمی توان کاری کرد و معتقدم برای انجام یک کار ماندگار در تاریخ شورا، این اعتبار به صورت حساب شده، افزایش یابد.

احداث مجتمع رفاهی و ورزشی در شرق تبریز

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا با تکیه بر بند ۱۰۲ این لایحه نیز در خصوص احداث مجتمع رفاهی و ورزشی در شرق تبریز با تأکید بر ساماندهی ورودی های شهر تبریز گفت: بهتر است در این راستا به دنبال جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی باشیم و متوجه باشیم که تملک باغ های لاله که در بند ۱۰۷ به آن اشاره شده، جزو پروژه های اجرایی منطقه هفت شهرداری تبریز است، منتهی این منطقه به تنهایی قادر به تأمین هزینه آن نخواهد بود و بهتر است شهرداری مرکز معین این پروژه باشد.

وی ضمن قرائت بندهای ۱۱۳، ۱۱۹، ۱۲۰ و ۱۲۳ در خصوص احداث همراه سرا در بیمارستان عالی نسب و مشارکت در احداث مراکز تحقیقات پزشکی پیوند عضو نیز ادامه داد: این اقدامات جزو کارهای مثبت هستند، اما بهتر است متوجه باشیم قرار شده که ما به دنبال انجام کارهای ذاتی خود باشیم و با این کارها، انگار ما کارها و وظایف ذاتی خود را رها می کنیم و وظایف ذاتی علوم پزشکی و تأمین اجتماعی را انجام می دهیم و بار دستگاه های دیگر را به دوش می کشیم.

قلی زاده در ادامه با اظهار بر اینکه شهرداری قرار بود به جای احداث فرهنگسراها، خانه های قدیمی را تملک کند، نیز متذکر شد: در خصوص احداث فرهنگسراهای جدید، قرارمان در شورای شهر این بود که به جای این کار به تملک و بهره برداری از خانه های قدیمی بپردازیم، اما در این بند ۷ میلیارد تومان برای احداث فرهنگسرا در نظر گرفته شده، و بهتر است در کنار این کار، ساماندهی قبور شهدا در سطح شهر و ساماندهی قبور مشاهیر و چهره های تاریخی چون ستارخان، مرحوم حسین فرشی و... و. نیز انجام شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است