پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83803  | تاریخ خبر : 1397/01/24  | ساعت : 18:56

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز مطرح کرد:

ماراتون بزرگ تبریز ۲۰۱۸ و مسابقات شطرنج سیمولتانه مهم‌ترین برنامه‌های ورزشی تبریز


مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز از ماراتون بزرگ تبریز ۲۰۱۸ و مسابقات شطرنج سیمولتانه به عنوان مهمترین برنامه‌های سازمان در سال جاری خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، علیرضا رحیمی در نشست شورای عالی ورزش استان که پیرامون بررسی  ورزش های همگانی و قهرمانی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل ورزش و جوانان و جمعی از مدیران ورزش استان در سالن همایش های استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، درباره اهم فعالیت‌های سازمان ورزش شهرداری تبریز در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: ما در ورزش همگانی سیاستی را در پیش گرفتیم که در کل کشور جاریست. این موضوع ورود شهرداری‌ها به ورزش همگانی محسوب می‌شود که بسیار پسندیده تلقی می‌شود.

وی افزود: به خاطر حفظ سلامتی و شور و نشاط جامعه، شهرداری به نوبه خود تلاش کرده است تا پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد که سازمان ورزش شهرداری تبریز بر این اساس تاسیس شده است.

رحیمی ادامه داد: رویکرد ما بر اساس نظر استاندار آذربایجان شرقی، شورای شهر، شهردار و مسئولان شهری تبریز این است که در وهله نخست به ورزش همگانی بپردازیم تا بتوانیم ورزش را به جمع خانواده ها ببریم و نگرش آن‌ها را به سمت عملی شدن این رویکرد تغییر دهیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز درباره برنامه‌های پیش روی سازمان گفت: مهم‌ترین طرحی که تاکنون به اجرا درآمده است، طرح صبح و ورزش است. از آنجایی که ورزش صبحگاهی جایگاه خاصی دارد ما ۱۰۰ مکان از شهر انتخاب کردیم و مربیان آموزش دیده را که تحصیل کرده رشته تربیت بدنی هستند با آموزش‌های کامل به این مکان‌ها اختصاص دادیم. هدف ما از این طرح در راستای اهداف سازمان ورزش است. در حال حاضر ما ۴۷ ایستگاه فعال داریم که در سطح شهر اعم از پارک‌ها و اماکن مختلف ورزشی که شهرداری متولی آن است، این اقدام آغاز شده است که شروع به کار آن از اسفند ماه بوده و در نظر داریم تا پایان اردیبهشت ماه این رقم را به ۱۰۰ برسانیم.

وی تاکید کرد: هدف‌گذاری ما این است که هر فرد پس از خروج از منزل خود کمتر از ۱۰ دقیقه با این مکان‌های ورزشی فاصله داشته باشد تا شهروندان مشکل دسترسی نداشته باشند و میانگین تعداد افراد شرکت کننده در این برنامه‌ها هم ۱۴ هزار نفر در نظر گرفته شده است که این فعالیت‌ها از ساعت ۷ و نیم صبح تا ۸ انجام می گیرد که شامل رشته‌های مختلف ورزشی می‌شود. 

رحیمی تصریح کرد: تا کنون مشارکت بانوان بیشتر از آقایان بوده که شاهد استقبال خوبی از این طرح هستیم. البته در نظر داریم همزمان با هفته سلامت اطلاع‌رسانی‌های مربوط به این برنامه‌ها را افزایش دهیم که به طور حتم پس از این اقدام شاهد رشد خوبی در این مشارکت‌ها خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز عنوان داشت: المپیاد ورزشی محلات تبریز برنامه دیگری است که ما در نظر داریم. محلات تبریز از سال‌های دور در این زمینه فعالیت‌هایی داشتند که ما در نظر داریم این فعالیت‌ها را منسجم و با برنامه پیش ببریم. با ۲ رویکرد این برنامه را در نظر داریم که رویکرد نخست شامل رشته‌های اصلی ورزشی نظیر فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، شطرنج و...  می‌شود و رویکرد دوم مربوط به رشته‌های بومی - محلی است که سال‌های سال در تبریز جاری بوده و در محلات این رشته‌های ورزشی برگزار می‌شد که این رشته‌ها قوانین خاص خودشان دارند که با توجه به این قوانین مصوب به دنبال اجرای این طرح هستیم که بزرگ‌ترین برنامه سازمان ورزش شهرداری تبریز محسوب می‌شود. در نظر داریم از تمامی امکانات موجود شهرداری در این زمینه استفاده کنیم تا ورزش را به بدنه شهر و اجتماع منتقل کنیم.

وی گفت: برای تمامی رده‌های سنی این مسابقات برگزار خواهد شد که رده آزاد، رده زیر ۱۸ سال و رده پیشکسوتان در نظر گرفته شده است. طبق برآوردی که داریم این یک طرح ۵ ماهه است و مشارکت ۱۰۰ هزار شهروند تبریزی را در این المپیاد پیش‌بینی کردیم.

رحیمی اظهار داشت: مدیرکل ورزش و جوانان استان حمایت‌های خوبی از این برنامه‌ها داشتند و برنامه‌ریزی‌های لازم برای ثبت‌نام انجام شده است و بدون هیچ هزینه‌ای ثبت‌نام خواهیم کرد و البسه ورزشکاران را نیز به رایگان در اختیارشان قرار خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: ما ۲۱ سالن ورزشی چند منظوره، ۱۷ زمین چمن و ۳ استادیوم در اختیار داریم که با همکاری هیات‌های ورزشی این اماکن ورزشی را به آکادمی‌های حرفه‌ای رشته‌های مختلف تبدیل می‌کنیم که استعدادیابی در این سالن‌ها انجام خواهد شد و تلاش خواهیم کرد از استعدادهای استان بهره لازم را ببریم و در نظر داریم به ۵ هزار ورزشکار به طور رایگان خدمات ارائه کنیم تا آموزش‌های لازم را ببینند که بتوانیم برای آینده شهر سرمایه گذاری کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری تبریز در ورزش کارمندی نیز لیگ‌های مختلفی دارد که بیش از ۱۲۰۰ ورزشکار در لیگ کارمندی شرکت دارند. علاوه بر آن، ما افتخارات استان را در عرصه ورزش جذب شهرداری کردیم. حسین نجفی، پهلوان پرویز هادی، آرش نجفی، سجاد هاشمی، عظیم قیچی‌ساز، بهزار نوبری، فرهاد فخیم، بهزاد زادعلی‌اصغر و... از جمله این ورزشکاران هستند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز گفت: علاوه بر ورزش همگانی ما در رشته دوچرخه‌سواری هم فعالیت داریم و مسیرهای دوچرخه‌سواری در شهر تدارک دیده شده است و در «تبریز ۲۰۱۸» علاوه بر رشته‌های مصوب پیشنهاداتی هم کردیم که مورد استقبال قرار گرفته است که با برنامه‌هایی که در نظر داریم به دنبال گسترش دوچرخه هوشمند در سطح شهر هستیم.

رحیمی با اشاره به برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای برگزاری «ماراتون بزرگ تبریز ۲۰۱۸» تصریح کرد: ماراتون تبریز ۲۰۱۸ جزو برنامه‌های ما محسوب می‌شود. در دنیا چنین ماراتون‌هایی بسیار مرسوم است و در دیدار با رییس فدراسیون دو و میدانی مسیری ۴۲ کیلومتری داخل شهر تبریز طراحی کردیم که ورزشکاران از بناهای تاریخی تبریز در این ماراتون گذر خواهند کرد و حضور ۵۰۰ دونده خارجی را در ماراتون پیش‌بینی کردیم که ۶ ساعت این رقابت به طول خواهد انجامید. ۵۰۰ ورزشکار خارجی و ۳۰۰۰ ورزشکار داخلی در این مسابقات مشارکت می‌کنند که در نظر داریم در روز برگزاری ماراتون شهر تبریز بهترین مشارکت ممکن را در این ماراتون داشته باشد. صحبت‌های اولیه با شبکه‌های تلویزیونی انجام شده تا پوشش این مسابقات به نحو احسن انجام گیرد. جوایز بسیار مناسبی در نظر گرفتیم که باعث می‌شود شاهد حضور ورزشکارانی از کشورهای مختلف در تبریز باشیم. این ماراتون می‌تواند بزرگترین برنامه میدانی تبریز ۲۰۱۸ در تمامی زمینه‌ها باشد.

وی ادامه داد: دومین برنامه ما مسابقات شطرنج سیمولتانه است که با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج داخلی و خارجی قرارداد بستیم که در‌ پیرامون عمارت ائل‌گلی تبریز ۲۰۱۸ میز تدارک خواهیم دید و این ورزشکاران با این نفرات به صورت نمادین و همزمان مسابقه شطرنج برگزار خواهند کرد که این رکورد تا کنون در ایران ثبت نشده است. این مسابقات را برای اواخر خرداد ماه و اوایل تیر ماه در نظر داریم که حرکتی نمادین برای تبریز ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

در پایان این همایش، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از عملکرد دکتر علیرضا رحیمی، خاطرنشان ساخت: بدون شک تدابیر مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز و اصول راهبردی و سیاست‌های تدوین‌شده، با نگاه علمی و دقیق انجام می‌شود و تأثیر آن بر ارتقای سطح کیفی خدمات ورزشی شهروندان در مدت کوتاه را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است