پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83799  | تاریخ خبر : 1397/01/23  | ساعت : 17:35

رئیس حوزه هنری کشور:

جشنواره تئاتر سوره ماه در تبریز برگزار می‌شود/ تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای آشنایی دنیا با فرهنگ مردم ایران است


نصر: رئیس حوزه هنری کشور از برگزاری جشنواره تئاتر سوره ماه در تبریز خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، محسن مومنی شریف اظهار کرد: افتتاح سینما قدس همچنین بازسازی و نوسازی برخی سینماهای استان را در اولویت قرار داده‌ایم و این فرصتی است تا در ایام رویداد تبریز ۲۰۱۸ گردشگران خارجی در تبریز با فرهنگ سینمایی استان آشنا شوند.

وی با بیان اینکه ایران در حوزه سینما در یک رده ویژه قرار دارد، گفت: سینمای ایران در کل دنیا و منطقه دارای رتبه بوده و لازم است خیلی بهتر به آن توجه کرده و معرفی کنیم.

رئیس حوزه هنری کشور خاطرنشان کرد: سینمای ایران یک سینمای متفاوت بوده و نوع نگاه به زندگی و مردم در ایران قطعاً برای گردشگران خارجی جذاب خواهد بود. 

وی ادامه داد: حوزه هنری تلاش می‌کند تا از موقعیت تبریز ۲۰۱۸ استفاده کند و البته در این زمینه با استاندار آذربایجان‌شرقی مکاتبات زیادی انجام گرفته است. 

مومنی از برگزاری جشنواره تئاتر سوره ماه در تبریز همزمان با رویدارد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: در حوزه ادبیات مقاومت کارهای شایسته‌ای در استان آذربایجان‌شرقی انجام گرفته و به دنبال تقویت آنها هستیم تا به زبان منطقه و بین‌المللی معرفی شود. 

وی افزود: باید از فرصت تبریز ۲۰۱۸ برای آشنایی با مردم ایران استفاده کنیم و هوبت اصلی مردم ایران را شناخته و آنها را معرفی کنیم. 

رئیس حوزه هنری کشور با تاکید به اینکه برگشتن به هویت اصلی ایرانی یکی از دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ما باید این هویت را به خوبی به نمایش بگذاریم چراکه این ملت باکری‌ها را تحویل جهان اسلام داده‌ و باید با این وجهه مردم آذربایجان آشنا شد و در تبریز ۲۰۱۸ آن را معرفی کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است