پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83781  | تاریخ خبر : 1397/01/23  | ساعت : 12:26

بانک مرکزی اعلام کرد:

آخرین جزئیات در باره ارز دانشجویی و مسافرتی


نصر: بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه ای در مورد ارز دانشجویی و مسافرتی، اعلام کرد: پرداخت ارز دانشجویی پس از تایید وزارتخانه ذیربط (حسب مورد علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به نرخ اعلامی این بانک انجام می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارشنصر به نقل ازایرنا، بر اساس این اطلاعیه؛ حداکثر مبلغ قابل تامین ارز دانشجویی قابل پرداخت/ حواله، حداکثر سالیانه 15 هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها بابت شهریه دانشگاه، حداکثر ماهیانه یک هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای دانشجو و حداکثر ماهیانه 500 دلار برای هر عضو خانواده وی است.
تمدید تأیید وزارتخانه ذیربط هر سال برای پرداخت ارز دانشجویی الزامی است.

علاوه بر بانک ملی، بانک سامان نیز ارز مسافری ارائه می کند؛ ترتیبات ارائه ارز مسافری توسط بانک سامان همان ترتیبات مندرج در اطلاعیه شماره 2 یکسان سازی نرخ ارز است.

اطلاعات تکمیلی ارز مسافرتی

بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اسامی سایر بانک‌های ارائه کننده ارز مسافری متعاقباً به اطلاع عموم می رسد، ترتیبات ارائه ارز مسافرتی را بنا بر اطلاعیه شماره 2 یکسان سازی نرخ ارز، به شرح زیر اعلام کرد:

ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به میزان هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی کشورهای هم مرز و کشورهای مشترک المنافع به غیر از عراق 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها است.

متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای کشور مقصد (در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی هستند.

متقاضیان باید نسبت به پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی به شعب منتخب بانک ملی اقدام و در مقابل آن سند حسابداری/رسید دریافت کنند.

پرداخت ارز مسافرتی در باجه بانک ملی مستقر در مبادی خروجی (پس از باجه کنترل گذرنامه) و در مقابل دریافت سند حسابداری یا رسید و ممهورکردن گذرنامه متقاضی انجام می شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است