پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83757  | تاریخ خبر : 1397/01/23  | ساعت : 07:23

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

صادرات غیرنفتی ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری آذربایجان شرقی


نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی در طول سال گذشته ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مجید خدابخش عصر امروز چهارشنبه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سال های گذشته شعار هر سال را بر مبنای اقتصاد، تولید و اشتغال نام گذاری کرده اند، اظهار داشت: سرجمع شعار سال های گذشته امسال به " حمایت از کالای ایرانی " ختم می شود به طوری که عمل به منویات مقام معظم رهبری در واقع حمایت از تولید داخلی، اشتغال، افزایش ثروت و رفاه اجتماعی است.

وی افزود: اصلی ترین مخاطب شعار " حمایت از کالای ایرانی " مردم هستند، اگر مردم متوجه بوده و بر روی منافع ملی و تولید داخلی متمرکز باشند و در واقع به کالای ایرانی حتی اگر از جنس مشابه خارجی کیفیت کمتری هم داشته باشد اهمیت ویژه ای قائل شوند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه غیرت ملی ایرانیان علاوه تحقق شعار " حمایت از کالای ایرانی " بلکه برای رونق تولید و اشتغال موتور محرک خواهد بود، بیان داشت: البته در تحقق شعار سال دولت و تولیدکنندگان نیز هر یک به نوبه خود وظایفی دارند که بایستی بر انجام آن وظایف اهتمام ورزند.

خدابخش تاکید کرد: زمانی که زنجیره حمایت از کالای ایرانی کامل شود آن وقت تولیدکننده بیش از پیش به کیفیت محصول، بسته بندی، استفاده از تکنولوژی های روز و غیره توجه بیشتری می کند اما وقتی کالای خارجی نسبت به اجناس ایرانی ارجحیت می یابد و فروش کالای ایرانی کمتر می شود طبیعتاً تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه چندانی نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت با انجام به وظیفه حمایتی و تولیدکنندگان با ارتقاء کیفیت کالای ایرانی ضمن این که به ارق ملی مردم در قبال خرید کالای ایرانی پاسخ مثبت می دهد بلکه نشاط به بازار نیز باز می گردد، گفت: ارتقاء کیفیت و بروز رسانی تکنولوژی در تولید کالای ایرانی باعث می شود تا مردم پای کالای ایرانی بمانند و به سمت خرید کالاهای خارجی نروند.

استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه آذربایجان شرقی در طول سال گذشته ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته است، بیان کرد: مطمئناً کشورهای خارجی وقتی مشتری تولیدات آذربایجان شرقی می شوند که در آن کیفیت باشد و صادرات تولیدات به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار نشان می دهد که کالای تولیدی در استان از کیفیت خاصی برخوردار بوده که کشورها مشتری اجناس ایرانی شده اند.

خدابخش اضافه کرد: دولت در راستای حمایت از تولیدکنندگان آذربایجان شرقی ۴۴۰ میلیارد تومان اعتبار به جهت بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی کرده که تکنولوژی آنها قدیمی تر است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است