پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83571  | تاریخ خبر : 1397/01/19  | ساعت : 12:24

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی؛

نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم برگزار می شود


نصر: مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم و خوشنویسان مبرز قرآنی ( نسخ و ثلث) برگزار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مینا نیک رزم با اعلام این خبر گفت: نشست فوق روز چهارشنبه 22 فروردینم ماه سال جاری راس ساعت 16 در محل حوزه هنری استان برگزار می شود.
وی در خصوص اهداف این نشست افزود: با توجه به اینکه هنر کتابت یک نیاز و مقوله فرهنگی است و ضرورت ساماندهی برای بهبود آن و بمنظور رسیدن به جایگاه ممتاز هنری و تخصصی کتابت خطوط قرآنی و همچنین ارتقاء فنی و کیفی آن ، نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم برگزار می شود.

وی همچنین اضافه نمود: جهت تهیه مصحف با نگاه و رویکرد به عرصه تحقیق و مباحث نظری و پژوهشی در این راستا و با حضور هنرمندان خوشنویسی و علاقمند متبحّر در این رشته هنری و صاحبنظران کارآمد امور قرآنی و تخصصی جهت مطالعات، خوشنویسی، رسم الخط، علوم قرائت و کتابت قرآن و ادعیه با جمع آوری آراء در زمینه مختلف قرآنی و ارائه آراء در زمینه فنون مختلف قرآنی و ارائه الگوی مناسب بجهت جلوگیری از غلط های رایج فعلی و ساماندهی برای بهبود آن، این کارگاه خوشنویسی برگزار می شود.
نیک رزم اظهار داشت:در این کارگاه که به صورت ماهانه برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان از آموزش های علمی، فنی و تخصصی نسخ و ثلث بهره مند شده و علاوه بر مشق و تمرین مداوم و خلق آثار هنری که مرسوم اینگونه مجامع است مباحث نقد و تحلیل و مقایسه فنی با آثار قدما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است