پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   83452  | تاریخ خبر : 1397/01/16  | ساعت : 10:54

خبر/

کنگره باکتری شناسی پزشکی ایران در مراغه برگزار می شود


نصر: رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه از برگزاری پنجمین کنگره سراسری باکتری شناسی پزشکی ایران در مردادماه سالجاری به میزبانی این شهرستان خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، علی جنتی افزود: این کنگره با مشارکت دانشکده علوم پزشکی مراغه و انجمن علمی باکتری شناسی پزشکی کشور 24 تا 26 مرداد امسال برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این کنگره علمی شامل هشت محور عفونت های بیمارستانی، بیماری های منتقله از آب و غذا، مقاومت های باکتریایی، واکسن های باکتریایی، میکروبیوتا و پروبیوتیک، عوامل ضدمیکروبی(گیاهان دارویی)، بیماری های زئونوز باکتریایی (بیماری های مشترک بین انسان و دام) و ایپیدمیولوژی مولکول خواهد بود.

جنتی اضافه کرد: برگزاری این کنگره فرصتی مناسب برای ارائه و تبادل مقالات علمی و پژوهشی در زمینه باکتری شناسی پزشکی و نیز معرفی ظرفیت های علمی و پزشکی این منطقه به ویژه مراغه به عنوان قطب آینده بهداشت و درمان جنوب آذربایجان شرقی است.

وی با اشاره به انتشار فراخوان این کنگره گفت: پژوهشگران می توانند از سراسر کشور مقالات علمی و پژوهشی خود را در محورهای این کنگره تا 30 خردادماه سالجاری به دبیرخانه آن واقع در دانشکده علوم پزشکی مراغه ارسال کنند.

وی افزود: همچنین پژوهشگران برای ثبت نام می توانند به آدرس اینترنتی www.icmb5th-mrgums.ir مراجعه کرده و آثار و مقالات خود را به آدرس پست الکترونیکی Bacteriogymaragheh@gmail.com ارسال کنند.

وجود بیمارستان های شهید بهشتی ، امیرالمومنین و بیمارستان در حال احداث سینا با بیش از 350 تخت بیمارستانی، این شهرستان را به قطب خدمات درمانی در جنوب آذربایجان شرقی تبدیل کرده است.

شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است