پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   82920  | تاریخ خبر : 1396/12/22  | ساعت : 11:37

بهبودی در جلسه مجمع مشورتی اهر مطرح کرد:

مشارکت مردم و نخبگان ضمانت اجرایی سند تدبیر توسعه


نصر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: اولین ماموریت مجمع مشورتی توسعه شهرستان اهر تدوین سند توسعه شهرستان است و این برنامه زمانی ضمانت اجرایی خواهد داشت که با مشارکت مردمی همراه باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، داوود بهبودی در نخستین جلسه مجمع مشورتی شهرستان اهر اظهار کرد: توسعه مفهومی چند وجهی و افق آن زندگی بهتر در ابعاد برخورداری و رضایتمندی است؛ برخورداری کم و بیش در گذشته رخ داده و حاصل شده ولی رضایتمندی و احساس آن به کمترین میزان حاصل شده است.

وی با بیان اینکه در فرایند توسعه رضایتمندی باید در اولویت قرار بگیرد، افزود: گفت‌وگوی دولت با مردم و گفت‌وگوی مردم با مردم اولین گام برای پیمودن مسیر توسعه است؛ در واقع حلقه مفقوده توسعه قشر نخبگان جامعه به شمار می‌روند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: مطالبه توسعه در قشر توسعه بوجود می‎آید و اگر مجمع مشورتی توسعه به خوبی شکل بگیرد می‌توان به مردم به مطالبات نخبگان یعنی توسعه را تبیین کرد.

بهبودی تصریح کرد: با طرح صحیح مطالبه توسعه، حاکمیت هم با شنیدن و درک این خواسته متقاعد خواهد شد و لازم است یک نهاد پیشرو در امر توسعه انتقال پیام توسعه از سطح نخبگان به سطح حاکمیت را به عهده گیرد.

وی با بیان اینکه باید این تشکل مباحث و مطالبات را فرموله و تنظیم نموده و با پیگیری و لجاجت به سطوح مختلف حاکمیتی منتقل نماید، افزود: شبکه‌بندی مجمع به منظور حضور نمایندگان ایده‌ها و افکار مختلف لازمه آغاز فعالیت این نهاد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: مسئولان دولتی می‌آیند و می‌روند ولی نخبگان و صاحبنظران مردمی همواره خواهند بود و بایستی پیشرو در توسعه شهرستان باشند.

بهبودی تاکید کرد: محصول اولیه مورد مطالبه از این مجمع تدوین سند تدبیر توسعه شهرستان اهر است؛ در واقع اولین ماموریت مجمع مشورتی توسعه شهرستان اهر تدوین سند توسعه شهرستان است و این برنامه زمانی ضمانت اجرایی خواهد داشت که با مشارکت مردمی همراه شود.

وی با بیان اینکه سازمان مدیربت و برنامه‌ریزی استان در تدوین سند توسعه شهرستان صرفا نقش دبیرخانه‌ای دارد و نقش اصلی بر عهده مجمع نخبگان شهرستان است؛ ابراز داشت: همه اقشار چه دولتی و چه غیردولتی به اجرای برنامه ای پایبند خواهند بود که خود در تدوین و شکل‌گیری آن نقش داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: نظارت بر اجرای این برنامه هم بر عهده نخبگان جامعه است؛ البته برنامه‌ای که توسط خود نخبگان و صاحبنظران تهیه شده باشد.

در این جلسه جواد نیکبخت، مشاور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان طی سخنانی فلسفه تشکیل مجمع مشورتی توسعه شهرستان را تبیین کرد.

مسعودی ریحان رئیس مجمع شوراها اسلامی استان  نیز به تشریح مفهوم توسعه پرداخت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است