پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   82702  | تاریخ خبر : 1396/12/17  | ساعت : 11:06

در هفتمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری آذربایجان شرقی:

نخبگان هنری شب های خاطره دفاع مقدس را به زبان هنر ماندگار کنند


نصر: هفتمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی ویژه گرامیداشت یاد و خاطره سردار عاشورایی شهید مهدی باکری و در جمع یادگاران و هم رزمان این شهید وارسته و با حضور راویانی از استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

بهگزارش نصر، رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی در هفتمین شب خاطره دفاع مقدس، تولید آثار هنری از روایت ها و خاطرات عنوان شده در شب های خاطره را رویکرد جدید حوزه هنری اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی محمدیان، گفت: شب های خاطره با هدف یادکرد شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها برگزار می شود.

وی با اشاره به تولید آثار هنری بعد از برگزاری شب های خاطره گفت: تولید آثار هنری ازسلسله نشست های شب های خاطره بر عهده نخبگان هنری است وآنها با تمام توان در ماندگار کردن خاطرات گرانقدر شهدای هشت سال دفاع مقدس به زبان هنر کوشا باشند.

محمدیان ادامه داد: بیان خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس باید به عنوان یک ارزش و سرمایه ملی ماندگار شود .

سردار عزت الله جعفری:

شبهای خاطره سبب جریان سازی فرهنگی می شود

سردار عزت الله جعفری در حاشیه برگزاری هفتمین شب خاطره دفاع مقدس گفت:  طبق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر مشکلی در مسائل فرهنگی به وجود بیاید حل آن خیلی سخت خواهد بود، وظیفه مسئولان است تا با طراحی و تدوین برنامه های ناب باعث جریان سازی در سطح استان شوند.  

وی اظهار کرد: نجات انقلاب و نظام از نفوذ فرهنگ غربی با ترویج فرهنگ دفاع مقدس میسر می شود و افق های فرهنگی و معنوی که تاکنون آنگونه که باید نتوانستیم آنها را بیان کنیم، با برگزاری شب های خاطره میسر خواهد شد.

جعفری یادآور شد: اگر با برنامه ریزی و انجام کارهای فرهنگی شهدا و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس را الگوی خود و جوانان نمائیم، جامعه از بسیاری از نابسامانی ها نجات خواهد یافت.  

وی با تأکید بر حضور قشر جوان در شب های خاطره، گفت: باید زمینه های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس را به جوانان منتقل کنیم و این میسر نمی شود مگر با برگزاری شبهای خاطره.

سردار اصغر عباسقلیزاده:

از خودگذشتگی‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس گویای اراده ملت بود

سردار اصغر عباسقلیزاده در حاشیه مراسم هفتمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: دوران دفاع مقدس، ایثارگرانی داشت که اجر و پاداش الهی آن‌ها را نمی‌توان در کفه‌ها ترازو قرار داد.

وی با بیان اینکه از خودگذشتگی‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس گویای اراده یک ملت است، افزود: الان استواری و پابرجایی نظام جمهوری اسلامی درسایه رشادتهای این بزرگواران می باشد.

وی افزود: دوران هشت سال جنگ تحمیلی تنها یادآور آتش دشمن بر مملکت اسلامی نیست بلکه محل نمایش و شکوفایی ملتی است که در برابر زورگویان دنیا ایستادند.

سردار محمد رضا محمدزاده:

شب های خاطره دوران طلایی دفاع مقدس را روایت می کند

سردار محمد رضا محمدزاده، یکی از راویان هفتمین شب خاطره دفاع مقدس در حاشیه این مراسم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از خود شهادت نیست، گفت: برگزاری شب های خاطره از واجب ترین اعمال است که شکر خدا حوزه هنری استان به خوبی از عهده آن تا کنون بر آمده است.

وی افزود: برگزاری شب های خاطره می تواند دوران طلایی و بسیار ارزشمند دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کند.
محمدزاده اظهار داشت: نسل امروز تشنه شنیدن حماسه های دوران هشت سال دفاع مقدس است و شب های خاطره می تواند بخشی از این خاطرات را به جوانان امروز برساند.

سرتیپ سید مهدی سید جلالی:

در شب های خاطره، خاطرات شهدا  خالصانه  روایت می شود

سرتیپ سید مهدی سید جلالی از دیگر راویان هفتمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری استان گفت: شب های خاطره یادآور خاطرات دلاورمردانی است که در مقابل بدخواهان شرق و غرب  که علاقه نداشتند  حکومت اسلامی تشکیل شود، ایستادند .

وی ادامه داد: در شب های خاطره از رشادت جوانانی گفته می شود که مدال شجاعت و ایثار در سینه دارند.

سید جلالی اظهارداشت: در شب های خاطره خاطرات دلیرمردان این سرزمین خالصانه روایت می شود تا هیچگاه یاد و نام آنها فراموش نشود .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است