پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   82628  | تاریخ خبر : 1396/12/15  | ساعت : 16:04

طرح «اعاده اموال نامشروع»| آیت‌الله هریسی:

با اجرای "اعاده اموال نامشروع" به یک خانه تکانی جدی در کشور نیاز داریم


نصر: نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه با اجرای طرح اعاده اموال نامشروع به یک خانه تکانی جدی در کشور نیاز داریم گفت: کارها خیلی کند پیش می‌رود، مشکلات، فقر و فساد اعتماد مردم را خدشه دار کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، هاشم هاشم‌زاده هریسی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور انقلاب و الگو در سطح جهان باید محورش عدالت باشد.

وی با بیان اینکه این چنین انقلاب بی‌بدیلی نباید شاهد فساد باشد افزود: هدف این انقلاب سلامت و عدالت است که اگر غیر از این بود باید با افراد خاطی در این حوزه برخورد شود و از احتمال وقوع تخلفات پیشگیری شود.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید نظارت‌ها به حدی قوی باشد که بازدارندگی قوی‌ داشته باشد و اجازه رسیدن به مرحله ارتکاب جرم نرسد ابراز داشت: این نظام باید شفاف باشد و شفافیت را برای جلوگیری از فسادها، انحرافات و تخلفات پیگیری کند.

وی با انتقاد از اینکه برخی مدعی مبارزه با فساد هستند ولی با پروژه شفافیت میانه خوبی ندارند عنوان کرد: اصل 49 و 142 قانون اساسی باید به شدت و جدیت و شفافیت اجرا شود و نظارت داشته باشیم، رودربایستی‌ها، محافظه کاری‌ها و عدم شفافیت‌ها مانع است لذا باید اعتماد مردم جلب شود و احساس کنند برخورد کردنی‌ها برخورد شده و جایی که برخورد نشده تخلفی نبوده است.

هاشم‌زاده هریسی با اشاره به اینکه نباید این مردم و نظام را رها کنیم و اعتمادشان را جلب کنیم، ادامه داد: برداشتن چند نرده خیلی مهم نیست ولی برای مردم اهمیت دارد چرا که مردم سریع‌الرضا بوده و زود راضی می‌شوند بنابراین باید تلاش کنیم مردم را راضی نگه داریم.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه با اجرای طرح اعاده اموال نامشروع، به یک خانه تکانی جدی در کشور نیاز داریم گفت: کارها خیلی کند پیش می‌رود، مشکلات، فقر و فساد اعتماد مردم را خدشه‌دار کرده است.

وی افزود: مشکلات ما اساسی و زیربنایی نیست، حل کردن این مشکلات راحت است و فقط باید به قانون عمل کنیم و با مردم شفاف باشیم.

هریسی با انتقاد از اینکه برخی از اصل‌های قانون اساسی فراموش شده است ابراز داشت: از رئیس جمهور انتظار داشتیم که این قانون را پاس بدارد و اصول مغفول مانده را عملیاتی کند چرا که در قبال قانون اساسی مسئولیت دارد. ضمن اینکه این موضوع حقوق شهروندی هم که مطرح می‌شود، بدون پشتوانه قانون اساسی معنا ندارد.

وی در پاسخ به اینکه مسئولیت نمایندگان در این برهه برای احیای اصل 49 و 142 قانون اساسی چیست، تصریح کرد: نمایندگان دو مسئولیت اساسی نظارت و قانون گذاری دارند، نباید در قوانین تنظیم شده فساد ایجاد شود، برخی روزنه‌هایی ایجاد می‌شود که منجر به حقوق‌های نجومی و غیره می‌شود لذا بیشترین فساد از قانون ایجاد می‌شود و باید این روزنه‌ها را ببندند.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نمایندگان از جایگاه مجلس باید نظارت قوی بر عملکردها داشته باشند گفت: طرحی مانند اعاده اموال نامشروع مسئولان نباید جناحی و سیاسی شود بلکه باید به فکر منافع ملی فکر باشند.

وی با بیان اینکه باید اقدامات ما به مردم امید بدهد ابراز داشت: اگر امیدی ایجاد شود و محقق نشود، نتیجه بسیار بدی دارد، مردم وقتی از یک جناح عملکرد مطلوبی نمی‌بینند، از این جناح دل می‌برند و به جناح دیگر پناه می‌برند ولی از این جناح هم نا امید شوند، به دامان چه کسی پناه می‌برند؟ اگر دل ببرند، از انقلاب می‌برند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است