پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   82344  | تاریخ خبر : 1396/12/09  | ساعت : 19:36

رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در گفت و گو با نصر:

آغاز انتخاب واحد "زبان ترکی آذری" در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان/ پاسخگویی به مطالبات به حق دانشجویان اعتماد به مسئولان را افزایش می دهد


نصر: رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از انتخاب واحد  "زبان ترکی آذری" در این دانشگاه خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حسن ولی زاده دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار نصر افزود: یکی از مطالبات به حق نه تنها دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بلکه دانشجویان دانشگاه های تبریز و ارومیه  راه اندازی واحد اختیاری زبان ترکی آذری بود که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و تصویب در شورای آموزشی دانشگاه و اخذ مجوز از وزارت علوم  و تحقیقات مجوز ارایه دو واحد اختیاری از ترم جاری به دانشگاه داده شد.

وی با اشاره به شیطنت های برخی افراد در خصوص عدم پیگیری مسئولان این دانشگاه اظهار داشت: مسئولان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با توجه به مطالبه به حق دانشجویان، پیش از طرح هر گونه اعتراض، مطالبه دانشجویان را رسما پیگیری کرد به طوریکه هم اکنون شاهد راه اندازی واحد اختیاری ادبیات ترکی در این دانشگاه هستیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه افزود: با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی انتخاب واحد، دانشجویان تنها در این ترم یک کلاس برای این واحد درسی تشکیل خواهد شد که امیدواریم در ترم های آتی این تعداد افزایش یابد.

رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در پاسخ با این سوال که به نظرتان استقبال از این واحد درسی چگونه خواهد بود اظهار داشت: با توجه به اینکه این ترم دانشجویان فرصت کافی برای انتخاب این دو واحد اختیاری نداشتند مطمئنا در ترم های آتی استقبال بیشتری صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص جذب هیات علمی برای این واحد درسی نیز گفت : با توجه به اینکه این واحد اختیاری است نیاز به جذب هیات علمی خاص دانشگاه نبوده و یکی از اساتید دانشگاه ارومیه که هم اکنون این واحد درسی را تدریس می کند، دو جلسه در هفته در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز تدریس خواهد داشت.

 

ضرورت پاسخگویی به مطالبات به حق دانشجویان

ولی زاده در پاسخ به این سوال که به نظرتان پاسخ گویی به مطالبات به حق دانشجویان چه تاثیری در روند مدیریت دانشگاه دارد ابراز داشت: دانشگاه پویا دانشگاهی است که دانشجویان آن مطالبات خود را به شکل های مختلف تبیین کنند و پاسخ گویی به مطالبات آنان اعتماد بین دانشجویان و مسئولان را افزایش می دهد. راه اندازی واحد اختیاری زبان ادبیات ترکی یکی از این مطالبات بود که خوشبختانه جامه عمل پوشید.

وی با بیان اینکه  زبان و ادبیات ترکی آذری قابلیت تبدیل شدن به یک رشته تحصیلی را نیز دارد گفت: همان گونه که مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس پیگیر این موضوع هستند امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی رشته زبان و ادبیات ترکی در این دانشگاه باشیم.

وی ادامه داد: دانشجویان ترک زبان حق دارند زبان مادری خود را فرا گیرند چرا که معتقدند بسیاری از اشعار و آثار فاخر از جمله آثار استاد شهریار به زبان ترکی است و برای فهم دقیق این اشعار نیاز داریم تا با ادبیات زبان ترکی آشنا باشیم.

این گزارش حاکی است پیش از این، دانشجویان دانشگاه شهید مدنی نسبت به ارائه نشدن درس دو واحدی زبان ترکی آذری در این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند که با موافقت وزارت علوم دو واحد تحت عنوان «زبان ترکی آذری» به صورت درس اختیاری ارایه شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است