پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81970  | تاریخ خبر : 1396/12/02  | ساعت : 10:37

رئیس دانشگاه تبریز خبرداد:

رتبه دوم دانشگاه تبریز دربین دانشگاه‌های جامع کشور


نصر: رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز بر اساس اعلام رتبه‌بندی تایمز رتبه دوم دانشگاه‌های جامع کشور را به خود اختصاص داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش  نصر، محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه پایگاه تایمز از سال 2013 اقدام به رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی می‌کند، گفت: بر اساس اعلام این پایگاه در سال 2018 نیز دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران رتبه دوم دانشگاه های جامع کشور را کسب نموده است.

وی افزود: همچنین در این رتبه‌بندی، دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه های صنعتی انوشیروانی بابل، شریف، امیر کبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت و تهران رتبه هفتم کشوری در میان دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رتبه هشتم را در بین کل دانشگاهها اعم از وزارت علوم و وزارت بهداشت به خود اختصاص داده است.

پورمحمدی، با اشاره به اینکه رتبه جهانی دانشگاه تبریز 601 تا 800 است، اضافه کرد: نمرات دانشگاه تبریز از نظر استنادات 51/9، از نظر درآمد از صنعت 33/4، از چشم انداز بین المللی 18/9، از پژوهش 13/7 و از تدریس 15/6 است.

رئیس دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: روش‌شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها است که از 13 شاخص در قالب 5 معیار آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی بهره جسته است.

به گفته وی رتبه فعلی دانشگاه تبریز در تایمز 148 ارزیابی شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است