پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81918  | تاریخ خبر : 1396/11/30  | ساعت : 17:00

گزارش «نصر» از نشست خبری رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی آذربایجان شرقی/

دانشگاه‌ها بهترین مرجع ارائه نقطه نظرات سازنده در ارتباط با مسائل روز کشور هستند


نصر: رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه‌ها به عنوان بهترین مرجع برای ارائه ی نقطه نظرهای سازنده در ارتباط با مسائل روز کشور محسوب می شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس حوزه و دانشگاه نصر، قبل از ظهر امروز نشست مطبوعاتی رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی آذربایجان شرقی با جمعی از اصحاب رسانه استان، برگزار شد.

"فرزان قالیچی"  رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی آذربایجان شرقی در این نشست عنوان کرد: اکنون شاهد ربع قرن فعالیت این دانشگاه در راستای بسترسازی برای اعتلای دانش و کاربرد پژوهش، ارتقای شاخص‌های کاربردی در جامعه و ایجاد توانایی جهت انتقال تکنولوژی نوین بوده و مفتخریم که در این دانشگاه پذیرای 12 هزار دانشجو از جامعه دانشجویی کشور هستیم.

قالیچی با اشاره به اینکه در جوامع، دانشگاه‌ها رویکرد اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار آن جوامع دارند، اظهار داشت: اگر به کشورهای مختلفی که اکنون از آن‌ها به‌عنوان کشوری توسعه‌یافته یاد می‌کنیم مروری کرده باشیم متوجه خواهیم شد که یکسری پارامترها را به‌پیش برنده‌اند تا زمینه توسعه‌یافتگی آن کشورها فراهم شود.

وی پایین بودن نسبی کیفیت نظام عالی آموزش را از مشکلات اساسی نظام آموزشی کشور عنوان کرد و ابراز داشت: متأسفانه نظام آموزشی با توجه به سنتی بودن آن و اینکه تا به حال در مسیر اصلی جدید قرار نگرفته بعضاً نمی‌توان از نظام آموزشی بهره‌وری لازم را داشت و از طرفی به خاطر مسائل سیاسی در سال‌های اخیر نتوانسته‌ایم با دانشگاه‌های جهان ارتباط بین‌المللی برقرار کنیم.

قالیچی ، با اشاره به ظرفیت‌های موجود دانشگاه علمی کاربردی اظهار کرد: تربیت نیروهای متخصص، کارآفرین و مهارتی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه علمی کاربردی است.

وی ادامه داد: در طول عمر 25 ساله این دانشگاه، گاهی این دانشگاه از اهداف عالی خود دور شده ولی بحمدالله، نظارت مستمر، کیفی و کمی مراکز آموزشی، سرلوحه اقدامات دانشگاه بوده است.

قالیچی اظهار داشت: اقدامات مختلفی در حوزه نظارتی این دانشگاه انجام شده و در این راستا تیم نظارتی استان طی بازدیدهای مستمر به ارزیابی کیفی مراکز آموزشی می‌پردازد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با اشاره به  فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه افزود: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و دغدغه اصلی دولت در خصوص توانمندسازی دانش آموختگان و مهارت‌آموزی به دانشجویان اقدامات مختلفی در این راستا انجام یافته است.

وی در این خصوص اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی برای توانمندسازی دانشجویان در قالب عقد تفاهم‌نامه به تربیت دانشجوها و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، کرده است. این دانشگاه با استفاده از پتانسیل‌ها و توانایی‌های بالای مراکز آموزشی، آمادگی خود را جهت اجرای این دوره‌ها برای دیگر دانشگاه‌ها اعلام می‌نماید.

وی به اهمیت انجام اقدامات پژوهشی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: آموزش بدون پژوهش در دانشگاه مفهومی ندارد، در مراکز آموزشی علمی و کاربردی استان با برگزاری استارتاپ های متعدد، دانشجویان را به عملیاتی کردن طرح پژوهشی تشویق می کنیم، در این راستا همایش کارآفرینان دانشگاه نیز با حضور کارآفرینان و پژوهشگران دانشگاه جامع علمی و کاربردی برگزار شد.

فرزان قالیچی بر شغل محور بودن اهداف آموزشی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال گام‌های اساسی در این راستا برداشته است و تقاضا داریم  با تعریف مأموریت ویژه شغلی به این دانشگاه از سوی واحدهای صنعتی و دولتی بتوانیم بیش از پیش در این حوزه موفق باشیم و در زمینه اشتغال و کارآفرینی استان اقدامات درخوری انجام دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی آذربایجان شرقی با بیان این‌که دانشگاه جامع علمی - کاربردی آذربایجان شرقی، در پایان با اشاره بر اینکه این دانشگاه طی فراخوانی از متقاضیان، خواستار ارسال آثار در زمینه ی ساخت تولیدات رسانه ای شده است، افزود: موضوعات این فراخوان، معرفی رشته های شغل محور دانشگاه جامع علمی کاربردی، دستیابی به اهداف توسعه اشتغال از طریق آموزش مهارت، مهارت گرایی به جای مدرک گرایی، کارآفرینی لازمه توسعه اشتغال پایدار، مهارت و حل چالش های جامعه خواهد بود.

 وی ادامه داد: شرکت کنندگان می توانند تا 20 اسفند ماه، آثار خود را به آدرس تبریز، انتهای خیابان طالقانی، دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی، ارسال کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است