پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81795  | تاریخ خبر : 1396/11/28  | ساعت : 17:37

رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه یکی از ارکان اصلی در قیام 29 بهمن تبریز بود


نصر: رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: دانشگاه یکی از ارکان اصلی در برپایی قیام 29 بهمن تبریز بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمدرضا پورمحمدی با بیان این مطلب اظهار کرد: تبریز در طول 150 سال اخیر همواره در مبارزات ضداستکباری و ضد طاغوتی پیشتاز بوده و در پیروی از نهضت اسلامی از سال 42 به بعد از جمله در تبعید امام (ره) و حمله به فیضیه‎ی قم به طور آشکار در مبارزات نقش داشته است. 
  
وی با اشاره به قیام 29 بهمن و نقش آن در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران افزود: 29 بهمن نقطه عطفی در تاریخ مبارزات اسلامی بوده و نقش بسیار تاثیرگذاری در پیروزی 22 بهمن دارد. آذربایجان شرقی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و نقش روشنگری که داشته، در مبارزه با ستم پیشتاز بوده است. سلحشوری مردم آذربایجان در قیام 29 بهمن پایه‎های نظام استکبار را به لرزه درآورد. 
  
وی تصریح کرد: طبق مستندات، تبریز درقیام 29 بهمن، 13 شهید تقدیم جامعه‎ی شهادت کرده است که این نیز نشانگر روح حماسی و مبارز مردم تبریز علیه زر و زور و تزویر بود. اولین شهید قیام 29 بهمن نیز از دانشگاه تبریز بوده است. 

پورمحمدی در پایان با تاکید بر اهمیت قیام 29 بهمن تبریز خاطرنشان کرد: اهمیت این روز به قدری است که همه ساله از مردم آذربایجان تجلیل و قدردانی شده و برنامه‎های مختلفی به منظور گرامیداشت این روز برگزار می‎شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است