پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81670  | تاریخ خبر : 1396/11/25  | ساعت : 17:30

سفیر ایران در ترکیه مطرح کرد؛

تقویت بخش خصوصی، عنصر اصلی رسیدن به اهداف رشد اقتصادی است/ حجم تجارت ایران و ترکیه به 30 میلیارد دلار می رسد


نصر: سفیر ایران در ترکیه با بیان اینکه عنصر اصلی رسیدن به اهداف رشد اقتصادی، تقویت بخش خصوصی است، تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به هدف 30 میلیارد دلار باید به لحاظ زیرساختی هم نرم افزاری و هم سخت افزاری تحول ایجاد شود چرا که بخش عمده آن به رفتارهای حاکمیتی بر می گردد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "محمد ابراهیم طاهریان فرد" طی سفر خود به تبریز و دیدار با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی تبریز به لزوم توسعه روابط اقتصادی کشور در بستر بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: برای توسعه کسب و کار لازم است تا بخش خصوصی را تشویق و تقویت کرده و روابط ایران و ترکیه در عرصه های گوناگون تقویت شود.

وی افزود: در مواردی که بخش خصوصی علاقه مند سرمایه گذاری باشد، ما سعی خواهیم کرد شرایطی را فراهم سازیم تا بخش خصوصی بتواند در سلامت و به دور از حواشی به موضوعات دسترسی داشته باشد و وارد کار شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از وظایف ما در بخش اقتصادی دستگاه سیاست خارجی، ایجاد رفتار شفاف و مطمئن برای بخش خصوصی جهت دسترسی به نیازهای هر دو کشور است، اذعان کرد: یکی از مهم ترین کارهای ما، اعلام آمادگی در راستای حرکت بخش های خصوصی در اقتصاد کشور مخصوصا آذربایجان شرقی که قطب صنعتی کشور محسوب می شود.

سفیر ایران در ترکیه گفت: ما در طول پنج سال گذشته توانستیم 4 دیدار مستمر با دو رئیس جمهور کشور و دو هیئت بلند پایه دولت دیدار راهبردی داشته باشیم؛ همچنین 26 کمسیون مشترک اقتصادی با ترکیه برنامه ریزی شده و هدف گذاری این روابط رسیدن به سقف تجارت 30 میلیارد دلاری دو کشور در سال است.

طاهریان فرد تصریح کرد: در حال حاضر روابط ما با ترکیه نزدیک به 12 میلیارد دلار در سال از طریق پتروشیمی، نفت و گاز رسیده است.

وی با بیان اینکه عنصر اصلی رسیدن به اهداف اقتصادی، بخش خصوصی است، تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به هدف 30 میلیارد دلار باید به لحاظ زیرساختی هم نرم افزاری و هم سخت افزاری تحول ایجاد شود چرا که بخش عمده آن به رفتارهای حاکمیتی بر می گردد.

وی افزود: آذربایجان شرقی یکی از قدیمی ترین، پرتجربه ترین و باظرفیت ترین استان های کشور و برخوردار از جذابیت های توریستی بخش های خصوصی کشور محسوب می شود که لازم است از این ظرفیت ها به طورکامل استفاده کرد.

سفیر ایران در ترکیه اظهار کرد: ما به عنوان افراد کارگذار حاکمیتی تا یک حدی می توانیم به موضوعات ورود پیدا کنیم؛ اگر کسی علاقه مند به سرمایه گذاری است باید یک مرجع بتواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار سرمایه گذار جهت دسترسی به منابع درست بگذارد.

طاهریان فرد ادامه داد: اگر بخش خصوصی در حوزه کاری ما با مشکلی مواجه شود، سعی خواهیم کرد در حد مقدورات آن ها را رفع و در بالاترین سطح آن ها را حمایت کنیم. سرمایه گذاری در ایران برای طرف های خارجی کماکان جذابیت خاصی دارد.

وی در پایان تاکید کرد: ما 44 منطقه آزاد و ویژه در کشور داریم که این مناطق آزاد پایه گذار تجارت های آزاد و موازی جهت روابط دو کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است