پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81653  | تاریخ خبر : 1396/11/25  | ساعت : 13:33

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز خبرداد:

اعطای وام دانشجویی به دانشجویان دانشگاه تبریز


نصر: معاون دانشجویی دانشگاه تبریز از اعطای بیش از ۴۹ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال انواع وام دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه در نیمسال اول تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، حسین امامعلی پور با بیان این مطلب گفت: در نیمسال اول تحصیلی ۹۷-۹۶ برای چهار هزار و ۱۵۹ نفر در قالب انواع وام دانشجویی بیش از ۴۹ میلیارد و ۶۶۷ میلیون و ۷۲۵ هزار ریال در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است. 

وی در ادامه با بیان این که وام‌های دانشجویی برابر قوانین و مقررات ابلاغی از سوی صندوق رفاه به دانشجویان حائز شرایط اعطا می‌شود، تصریح کرد: در این مدت بیش از شش میلیارد و ۴۸۹ میلیون ریال وام تحصیلی برای یک هزار و ۵۳۰ نفر، هشت میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال وام شهریه برای ۶۲۳ نفر، بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریال وام ویژه دکتری توسعه تعاون، همچنین بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۰۶ میلیون ریال وام ویژه دکتری صندوق رفاه و برای ۴۷۱ نفر نیز به میزان بیش از دو میلیارد و ۱۷۳ میلیون ریال وام ضروری اعطا شده است.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از هفت میلیارد و ۵۲۲ میلیون ریال وام ودیعه مسکن برای ۱۷۵ نفر دانشجوی متاهل اعطا شده و نیز ۵۵۸ میلیون ریال وام بنیاد علوی برای ۸۵ نفر، یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال وام ازدواج برای ۷۷ نفر، ۱۷۵ میلیون ریال وام عتبات عالیات برای ۱۸ نفر و ۲۰ میلیون ریال وام ضروری ممتاز نمونه در همین مدت به دانشجویان پرداخت شده است.
 امامعلی پور اضافه کرد: همچنین بیش از هفت میلیارد و ۵۲۲ میلیون ریال وام ودیعه مسکن برای ۱۷۵ نفر دانشجوی متاهل اعطا و نیز ۵۵۸ میلیون ریال وام بنیاد علوی برای ۸۵ نفر، یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال وام ازدواج برای ۷۷ نفر، ۱۷۵ میلیون ریال وام عتبات عالیات برای ۱۸ نفر و ۲۰ میلیون ریال وام ضروری ممتاز نمونه در همین مدت به دانشجویان پرداخت شده است.
وی افزود: در نیمه دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ نیز مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برای چهار هزار و ۷۰ نفر پیش بینی شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: این وام‌ها از سوی اداره رفاه دانشجویان این دانشگاه بر اساس دستورالعمل‌ها و تخصیص‌های صندوق رفاه دانشجویان دانشجویان کشور به دانشجویان متقاضی و به منظور ایجاد زمینه مناسب در راستای رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشتی آنها اعطا می‌شود.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر بیش از ۲۴ هزار دانشجو در دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است