پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81637  | تاریخ خبر : 1396/11/25  | ساعت : 10:27

خبر/

تبریزی‌ها بیشتر سنگ‌های قیمتی و جواهرآلات می‌خرند


نصر: دسته بندی تعداد صنایع دستی به سادگی ممکن نیست اما هر استان در چند نوعی از صنایع‌دستی توانمندی‌های بالاتری از خود نشان داده است و در تبریز سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و جواهر آلات رونق بیشتری نسبت به سایر حوزه‌های صنایع دستی دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

رییس هیات مدیره خانه هنرمندان صنایع دستی تبریزگفت: حدود ۳۰ رشته صنایع دستی در این انجمن مردم نهاد فعال است. این انجمن حدود ۹۰ نفر عضو دارد که کارهای بیشتر این استادان از یونسکو نشان مرغوبیت گرفته است.
محمد رضا دانش گوهر اظهار کرد: پربازار‌ترین صنایع دستی تبریز سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و جواهر آلات هستند. منبت کاری و نگارگری و تذهیب و... بازار چندانی در تبریز ندارند.
وی گفت: سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی چندان در ایران گسترش ندارد. در تبریز هم رونق بالایی ندارند اما شرایط این صنعت دستی نسبت به سایر حوزه‌ها بهتر است. با این حال از آنجایی که شرایط اقتصادی مردم جالب نیست، صنایع دستی در رکود به سر می‌برند.

صنایع دستی را به طور کلی می‌توان به دسته هایی از جمله نساجی سنتی، بافته‌های داری و زیراندازها، پوشاک سنتی، رودوزی‌های سنتی، چاپ‌های سنتی، سفال، سرامیک و کاشی سنتی، صنایع دستی مستظرفه، صنایع دستی چرمی، هنرهای دستی وابسته به معماری، صنایع دستی فلزی، صنایع دستی چوبی، صنایع دستی دریایی، صنایع دستی سنگی، آبگینه و... تقسیم بندی کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است