پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81594  | تاریخ خبر : 1396/11/24  | ساعت : 13:18

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز خبرداد:

اعطای بیش از ۴۹ میلیارد ریال وام به دانشجویان دانشگاه تبریز


نصر: معاون دانشجویی دانشگاه تبریز از اعطای بیش از ۴۹ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال انواع وام دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه در نیمسال اول تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، دکتر حسین امامعلی پور با اعلام اینکه انواع وام ها از سوی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود، گفت: در نیمسال اول تحصیلی ۹۷-۹۶ برای چهار هزارو ۱۵۹ نفر در قالب انواع وام دانشجویی بیش از 49 میلیارد،  667 میلیون و 725 هزار ریال در اختیاردانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است. 

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در ادامه با بیان اینکه وام‌های دانشجویی برابر قوانین و مقررات ابلاغی از سوی صندوق رفاه به دانشجویان حائز شرایط اعطا می‌ شود، تصریح کرد: در این مدت بیش از 6 میلیارد و 489میلیون ریال وام تحصیلی برای ۱۵۳۰ نفر، 8 میلیارد و 253 میلیون ریال وام شهریه برای ۶۲۳ نفر،  بیش از12 میلیارد و 831 میلیون ریال وام ویژه دکتری توسعه تعاون، همچنین بیش از 10 میلیارد و 206 میلیون ریال وام ویژه دکتری صندوق رفاه و برای ۴۷۱ نفرنیز به میزان بیش از دو میلیارد و 173 میلیون ریال وام ضروری اعطا شده است.

دکتر امامعلی پور اضافه کرد: همچنین بیش از 7 میلیارد و 522 میلیون ریال وام ودیعه مسکن برای ۱۷۵ نفر که شامل دانشجویان متاهل هستند اعطا شده و نیز 558 میلیون ریال وام بنیاد علوی برای ۸۵ نفر، یک میلیارد و 440 میلیون ریال وام ازدواج برای ۷۷ نفر، 175 میلیون ریال وام عتبات عالیات برای ۱۸ نفر و 20 میلیون ریال وام ضروری ممتاز نمونه در همین مدت به دانشجویان اعطا شده است.

وی افزود: در نیمه دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ نیز مبلغی بالغ بر 50 میلیارد ریال برای چهار هزارو 70 نفر پیش بینی شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: این وام ها از سوی اداره رفاه دانشجویان این دانشگاه بر اساس دستور العمل ها و تخصیص های صندوق رفاه دانشجویان دانشجویان کشور به دانشجویان متقاضی و به منظور ایجاد زمینه مناسب در راستای رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشتی آنها اعطا می شود.

همین گزارش حاکی است: در حال حاضر بیش از 24 هزار دانشجو در دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است