پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81562  | تاریخ خبر : 1396/11/24  | ساعت : 07:30

رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگو با «نصر»؛

بحث واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به «شستا» دیگر کهنه شده/ تکلیف ماشین سازی از همان اول مشخص بود!


نصر: رئیس سازمان خصوصی گفت: در خصوص واگذاری سهام این گروه به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز گفت: بحث «شستا» کهنه شده و دیگر مطرح نیست.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، میر علی اشرف عبداله پوری حسینی در خصوص آخرین وضعیت حقوقی سهام گروه ماشین سازی تبریز و بلاتکلیفی این کارخانه مادر صنعتی و دانش بنیان، گفت: من قبول نمی کنم که ماشین سازی تبریز بلاتکلیف باشد، بالاخره همه شرکت های دولتی در قانون اصل 44 وارد شدند. تکلیف ماشین سازی از همان اول مشخص بود و بالاخره سهامداران شرکت تغییر می کنند و روزی دولت، روزی صندوق بازنشستگی و... سهامدار بودند،کارخانه هم به فعالیت خود ادامه می دهد و بلاتکلیف نیست.

وی در خصوص تاثیرات مخرب وضعیت موجود گروه ماشین سازی تبریز بر روند کاری و توسعه این شرکت، افزود: درباره توسعه شرکت بالاخره باید از مدیران آن بپرسید، نمی خواهم در این مورد اظهار نظر کنم. الان هم ماشین سازی تبریز به فعالیت خود ادامه می دهد و نه خیلی عقب است و نه خیلی شق القمر کرده اند و به موقع فروش سهام هم هیات مدیره جدید و نحوه ادامه کار مشخص خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص واگذاری سهام این گروه به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز گفت: بحث «شستا» کهنه شده و دیگر مطرح نیست.

پوری حسینی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در گروه ماشین سازی تبریز نیز گفت: سرمایه گذاران خارجی هم همیشه می آیند و می روند و بعضاً نمی توانند با شرایط کنار بیایند. ممکن هم هست بعد از این سرمایه گذار خارجی بیاید و سهام ماشین سازی را از ما خریداری کند.

وی افزود: هر چند پول آوردن به ایران سخت است و حضور سرمایه گذار خارجی در ماشین سازی کمی بعید است.

پوری حسینی در پایان خاطرنشان کرد: بالاخره ما هم مشغول کار هستیم و بنده نمی توانم به زور ماشین سازی را به کسی بفروشم و باید خریداری وجود داشته باشد، با افراد متعددی هم مذاکره کرده ایم و در صورت توافق خبرهای مربوطه را منعکس خواهیم کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

چراوچطور ماشين سازي به صندوق بازنشستگي فولاد اصفهان واگذارشده به خدا اين خيانت است
08:17:31 1396/11/24
فاضلي
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است