پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81554  | تاریخ خبر : 1396/11/23  | ساعت : 17:43

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

اجرای طرح فاضلاب 6 روستای آذربایجان‌شرقی از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی


نصر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح فاضلاب 6 روستای استان از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از فارس ، علی صمدنژاد اظهار کرد: ۲۷ پروژه مجتمع روستایی و ۲۱۴ پروژه تک روستایی از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی، اعتبارات استانی، ملی، توارن منطقه و ماده ۱۸۰ در حال انجام است. 

وی افزود: ۶۹ پروژه روستایی استان در بخش آب در دهه فجر امسال افتتاح شد که به تبع اجرای این طرح‌ها  ۱۱ هزار خانوار و ۳۶ هزار نفر جمعیت از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با اشاره به بخش فاضلاب روستایی استان بیان کرد: دو پروژه استانی در روزهای گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در دهه فجر پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب لیقوان برای یک‌هزار و 500 انشعاب و با ظرفیت یک‌هزار و 500 مترمکعب در روز طراحی شده است که تا به امروز 13.5 کیلومتر از پروژه اجرا شده است و در حدود یک‌هزار و 400 متر خط انتقال اجرا شده است.

وی افزود: امید است با بهره‌برداری از پروژه مشکلات روستاییان از نظر زیست محیطی و آلودگی‌ها که در رودخانه‌ها از جمله مهرانه‌رود اتفاق می‌افتد، کاهش یابد.

صمدنژاد بیان کرد: یکی دیگر از برنامه اصلی اجرای پروژه فاضلاب در روستای بیرق است که تصفیه‌خانه و خط انتقال در حال انجام است و ۶ روستای دیگر از جمله روستاهای شهرستان‌های مراغه، بناب، هریس و تبریز نیز از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی پروژه فاضلابی اجرا خواهد شد. 

وی با بیان اینکه تعداد روستاهای استان که تحت پوشش شبکه فاضلابی قرار دارد ناچیز است، گفت: تقریباً سه دهم درصد از نظر جمعیت روستاها تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند ولی طبق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های انجام گرفته در برنامه توسعه ششم اگر اعتبارات مشخص شده تامین شود، این میزان به سه درصد خواهد رسید. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است