پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81430  | تاریخ خبر : 1396/11/21  | ساعت : 08:33

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز:

ایران در حوزه تسلیحات، نوع موشک و میزان برد موشک‌ها مذاکره نمی‌کند/ نیروی هوایی در اوج آمادگی قرار دارد


نصر: فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز گفت: نیروی هوایی بدون توجه به شعارها و تهدیدها با رصد تمام تحرکات و تمام تجهیزات و تاکتیک‌ها در مقابل برهم زنندگان امنیت کشور ایستاده و معتقدیم سقوط، سرنوشت اجتناب‌ناپذیر زورگویان خواهد بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، امیر سرتیپ دوم سید جاوید هاشمی در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به فرارسیدن سالروز نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ماه اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به مدد ایثار همه ملت ایران به ثمر نشسته و این انقلاب مردمی مرهون خون‌های پاکی است که انقلابی عدالت خواه ایجاد کرد.

وی افزود: بی‌باکی و فداکاری اقشار مختلف، پایه‌‌گذار نظامی شد که تا قبل از انقلاب جزیره امن برای غرب و آمریکا شده بود.

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری با اشاره به اینکه در این میان نقش مردم آذربایجان در شکل‌گیری، پیروزی و قوام انقلاب قابل تامل و افتخارآمیز است، افزود: بعد از گذشت چهار دهه پرغرور از  پیروزی انقلاب، امروز سالگرد این حماسه باشکوه را جشن می‌گیریم، حماسه‌ای که با اخلاص و درک صحیح از رویدادها رخ داده است.

هاشمی بیان کرد: نیروی هوایی پیوستگی و جوهره وجودی خود را به خوبی در دوران انقلاب نشان داد به طوریکه  حرکت شجاعانه کارکنان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ماه و بیعت با امام راحل(ره) هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

وی ادامه داد: نظامیان متعهد نیروی هوایی با حضور در اقامتگاه رهبر کبیر انقلاب و بیعت با ایشان سندی از افتخار و رشادت در برگ‌های زرین خود به ثبت رساند و این حماسه حضور، پدیده خجسته پیوند ارتش با ملت بود.

هاشمی تصریح کرد: ارتش که زمانی پشتوانه رژیم طاغوت بود و استکبار به اتکاء به آن، ایران را جزیره آرامش می‌دانست، با تحول خود ضربه سنگینی به استکبار و طاغوت زد. 

وی با بیان اینکه اراش جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن نیروی هوایی بعد از انقلاب خصوصاً در هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های زیادی را آفریده‌اند، گفت: نقش مهم نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس غیرقابل انکار است به طوریکه در این ایام بخش قابل توجهی از معرفت در رشادت‌های این نیروی الهی متبلور شد.

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری خاطرنشان کرد: زمانی که فرودگاه ایران و برخی مراکز دیگر مورد حمله بعثی‌ها قرار گرفت، نیروی هوایی تنها دو ساعت پس از این حملات، با به پرواز درآوردن جنگنده‌های خود مراکز حساس بعثی‌ها را مورد حمله قرار داد به طوریکه با بیش از ۱۴۰ فروند جنگنده به مکان‌های حساس حمله و آنجا را بمباران کردند.

وی ادامه داد: خلبانان سلحشور علاوه بر این اقدام بی‌نظیر و پرواز جنگنده‌ها، به مقابله با پیشروی ستون‌های زرهی دشمن و انهدام ده‌ها دستگاه تانک پرداخت و  خسارت‌های زیادی به ساختار نظامی بعثی‌ها وارد کردند و ساختار سازمانی و نظام یافته آنها را از همان ابتدا برهم زدند.

هاشمی تصریح کرد: نیروی هوایی با انجام عملیات پشتیبانی از عملیات نیروی زمینی و تامین امنیت هوایی، شکست‌های سنگینی به ارتش بعثی وارد کرد.

وی با تاکید به اینکه دشمن در اشکال مختلف می‌خواهد ما را تهدید کند ولی این قدرت را ندارد، افزود:توان و قدرت نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توان فکر کردن به این موضوعات را از آنها سلب کرده است.

وی اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران حسن نیت خود را نشان داده به طوریکه بارها از زبان مقامات عالی‌رتبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شنیده‌ایم که اقتدار ایران، رزمایش و امکانات برای همسایگان و هیچ از یک ملت‌ها تهدید نیست بلکه فرصتی است که راه پیشرفت را نشان داده است.

هاشمی اصافه کرد: ایران اسلامی ثابت کرده که نباید وابسته به کشورهای غربی و استکبار جهانی بود و این همان احساس خطر دشمنان ایران است که مبادا سایر کشورها از ما پیروی کنند.

وی با تاکید به اینکه پیشرفت ایران و رسیدن به فناوری‌های نظامی و تحقیقاتی هیچ تهدیدی برای دیگر ممالک نیست، افزود:ایران اسلامی با اتکاء به درون و نیروی‌های متخصص خود توانسته  نیروهای مسلح را به بهترین شکل تجهیز کند به گونه‌ای که ایران در جوار کشورهای ناامنی که توسط گروه‌های تکفیری هر روزه ده‌ها کشته دارند، قرار گرفته ولی در امنیت کامل به سر می‌برد.

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز اظهار داشت: جنگ‌های امروزی هواپایه بوده و اکثراً با هجوم وسیع هواپیما و شلیک صورت می‌گیرد، از این رو  نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی با رویکرد جدید خود تمام توان داخلی خود را به کار گرفته و ابتدا به صورت خودجوش و سپس  به صورت نظام‌مند بر ساخت هواپیما و نهادینه‌شدن جهاد خودکفایی، توانسته صدها پروژه را با موفقیت به سرانجام رساند.

وی متذکر شد: نیروی هوایی یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جنگی مجهز با نام "صاعقه" تولید کرده و صدها تجهیزات صوتی پرواز را با موفقیت تست کرد که نمونه‌ای از دستاوردهای نیروی هوایی بعد از انقلاب است.

هاشمی خاطرنشان کرد:نیروی هوایی آمادگی کامل برای هرگونه دفاع هوایی در شرایط گوناگون داشته که  از جمله تجهیزات خود می‌توان به ساخت ادوات مختلف نظامی، توانایی کنترل، ساخت هواپیمای گشت، ساخت موشک با برد متوسط و کوتاه و بلند و بمب‌های نظیر لیزری و پرواز تاکتیکی و انجام سوخت‌گیری از جنگنده به جنگنده در ارتفاعات اشاره کرد که همگی از برکات بعد از انقلاب اسلامی ایران است. 

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز با تاکید به اینکه ماهیت نیروی هوایی داشتن قدرت بازدارندگی است، افزود: در جنگ‌های امروزی قدرت و مزیت نیروی هوایی مورد توجه بیشتری قرار گرفته است،نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به دلیل حساسیت غرب آسیا به ویژه خلیج فارس و نیاز کشورهای جهان به انرژی در این منطقه،حضور مقتدر داشته و دارد.

وی ابراز کرد: الحمدالله نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر خودکفایی خود را به بهترین سامانه آفندی و پدآفندی مجهز کرده است. 

هاشمی بیان کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف جدیدترین تجهیزات و مطالعات را مدنظر قرار داده و همواره با ایجاد ارتباط موثر با مراکز تحقیقاتی در جهت قطع وابستگی، به سمت تولید بومی و بهینه‌سازی سامانه‌های قبلی مطابق با استاندار جهانی گام‌های موثری برداشته است.

وی با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشرفت خود را مرهون تدابیر راهبردی فرماندهی کل قوا می‌داند، گفت: تدابیر مقام معظم رهبری در اوج تحریم به ما آموخت که دارای چه قابلیت‌هایی هستیم و الان نیز بعد از گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، با همدلی و تلاش فرماندهان و متخصصان در اوج وحدت عمل برای خلق تولید عمل تلاش می‌شود.

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز خاطرنشان کرد: فرماندهی کل قوا تاکید دارند که باید نیروی هوایی در شأن نیروی اسلامی باشد و این جمله راهگشا برای فعالیت‌های ما شد.

وی ادامه داد: امام راحل نیز تاکید داشته‌اند که اگر می‌خواهید مستقل باشید، نباید چشم‌داشتی به خارج داشت، از این رو امروز نیروی هوایی با توجه به این دغدغه‌ها، تولید هواپیمایی صاعقه را به عنوان یکی از  مصادیق عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری به منصه ظهور رساند.

فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز اذعان داشت: نیروی هوایی بدون توجه به شعارها و تهدیدها با رصد تمام تحرکات و تمام تجهیزات و تاکتیک‌ها در مقابل برهم زنندگان امنیت کشور ایستاده و معتقدیم سقوط، سرنوشت اجتناب‌ناپذیر زورگویان خواهد بود. 

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است