پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81424  | تاریخ خبر : 1396/11/20  | ساعت : 21:46

در گفتگوی «نصر» با عضو انجمن اقتصاددانان ایران مطرح شد؛

استقبال از بازگشت گروه ماشین سازی تبریز به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران/ پیشنهاد وزیر صنعت کاملاً منطقی است


نصر: عضو برجسته انجمن اقتصاددانان ایران گفت: پیشنهاد وریر صنعت برای بازگشت ماشین سازی به ایدرو کاملا منطقی است، چون نه‌ وزارت اقتصاد و وزارت تعاون و «شستا» توان حل و فصل معضلات گروه ماشین سازی تبریز را ندارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، دکتر محمدباقر صدری با اشاره به نامه "محمد شریعتمداری" وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان به وزیر اقتصاد در خصوص بازگشت گروه ماشین سازی تبریز به سازمان گسترش و نوسازی ایران جهت نوسازی خطوط تولید و ساختارهای مختلف این شرکت در راستای اجرای بند (ب) ماده «19» قانون سیاست های کلی خصوصی سازی، گفت: «ایدرو» سازمان مادر گروه ماشین سازی تبریز است و قرارداد بنیان گذاری این گروه در دهه چهل از طرف سازمان‌گسترش و نوسازی ایران با شرکت TOS جمهوری چک امضا شده است.

وی افزود: پیشنهاد وریر صنعت برای بازگشت ماشین سازی به ایدرو کاملا منطقی است، چون نه‌ وزارت اقتصاد و وزارت تعاون و «شستا» توان حل و فصل معضلات گروه ماشین سازی تبریز را ندارند.

صدری ادامه داد: با توجه به سوابق پروسه 14 ساله واگذاری ماشین سازی تبریز، پیشنهاد وزیر محترم صنعت را منطقی دانسته و پیشنهاد می کنم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت TOS جمهوری چک که شریک قدیمی ماشین سازی تبریز است وارد مذاکره شوند تا با مشارکت این شرکت گروه ماشین سازی تبریز نوسازی شود.

وی تاکید کرد: آنچه تا کنون انجام‌ گرفته، بدون اینکه بخواهم زحمات را نادیده گیرم‌، در حکم‌ هیچ است. هیچ‌کشوری به ‌بهانه خصوصی سازی صنایع مادر را نابود نمی سازد.

این نظریه پرداز اقتصادی تصریح کرد: رهبری با دستور به اجرای اصل 44 قانون اساسی قصد داشتند زمینه مشارکت همه مردم را در اقتصاد کشور فراهم شود، اما اجرای نادرست این قانون به تضعیف و نابودی صنایع بزرگ و مادر کشور انجامیده است.

صدری گفت: امیدوارم آقای شریعتمداری نسبت به حل مساله ماشین سازی تبریز همت کند تا با رونق گرفتن این صنعت مادر، دیگر صنایع پایین دستی هم رونق بگیرند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است