پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81319  | تاریخ خبر : 1396/11/18  | ساعت : 13:08

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مطرح کرد؛

لزوم رعایت موازین گردشگرپذیری در نوروز جهانی 97


نصر: معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، رعایت اصول و موازین گردشگرپذیری در ارائه خدمات سفر نوروز جهانی 97 تبریز را ضروری دانست.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 97 با محوریت رویداد بزرگ تبریز 2018 صبح امروز 18 بهمن ماه، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی استان، سرپرست معاونت گردشگری استان و همچنین اعضای کمیته های اجرایی خدمات سفر استان، برگزار شد.

"محمدصادق پورمهدی" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر نیز در این جلسه با تاکید برهمکاری همه دستگاه ها در ثمر بخشی برناه های نوروز ، اظهار کرد: همه دستگاه ها سعی کنند تا با همکاری و اقدامات مشترک ایام خوبی را برای مسافرین نوروزی بالاخص گردشگران رویداد بزرگ تبریز 2018 در استان آذربایجان شرقی فراهم نمایند .

وی همچنین نصب منظم علایم و تابلوهای راهنما در مسیرهای مواصلاتی استان را ضروری اعلام کرد و گفت:  از مهم ترین موضوعات مطرح شده در راستای تسهیل ارائه خدمات گردشگری به مسافران نوروزی،  رسیدگی به محورهای مواصلاتی، ایجاد خدمات بهداشتی و تهیه آمار ؛ درخصوص ایجاد بستر مناسب برای اقامه نماز در جاده های منتهی به مرکز و شهرهای مختلف استان است که باید تمهیدات لازم توسط کمیته های مربوطه فراهم و در اسرع وقت رسیدگی شود.

پورمهدی در پایان با بیان اینکه نوروز97  در تبریز، نوروزی جهانی خواهد بود، بر لزوم رعایت موازین گردشگرپذیری در مراکز مربوط خدماتی تاکید کرد و گفت: باید توجه داشت که نوروز 97، نوروزی جهانی خواهد بود و تبریز به واسطه این رویداد بزرگ بار دیگر فرهنگ خود را در پیشگاه نظارت جهانی قرار خواهد داد، لذا در این راستا باید تمام اصول و موازین گردشگرپذیری در تمامی مراکز خدماتی رعایت و تا حد ممکن از برخوردهای سلیقه ای جلوگیری شود.

گفتنی است در ادامه این جلسه، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن قدردانی از همکاری کمیته های ذیربط در راستای تسهیل خدمات سفر نوروز 97، ادامه داد:  اداره کل میراث فرهنگی استان علاوه بر نظارت و ارزیابی تاسیسات گردشگری استان، به عنوان دبیرخانه دائمی ستاد اجرایی خدمات سفر مسئولیت دو کمیته اسکان و نیز کمیته برنامه ریزی آمار را بر عهده دارد.

مرتضی آبدار با تشریح کمیته های اجرایی ستاد خدمات سفر، تصریح کرد : قطعاً همکاری و تعامل دستگاه های مختلف در اجرای برنامه های ستاد به ویژه رویداد تبریز 2018 بسیار مهم بوده و موجب رضایتمندی گردشگران و مسافران نوروزی خواهد بود .

وی در ادامه با اشاره بر هماهنگی های انجام شده با معاون سیاسی استاندار در خصوص فعالیت بازار تبریز در ایام نوروز، اظهار کرد: نوروز 97 ، فرصتی تاریخی برای این کهن شهر است که به واسطه آن ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و هنری تبریز با نگاهی تازه تر معرفی خواهد شد، بازار تبریز یکی از مهم ترین ظرفیت های تاریخی این شهر است که نقش مهمی در اشاعه فرهنگ اجتماعی و هنری تبریز خواهد داشت، لذا تمهیدات و هماهنگی های لازم جهت فعالیت این مکان تاریخی در ایام نوروز با معاون سیاسی و امنیتی استاندار انجام پذیرفته است.

آبدار افزود: همچنین در راستای تسهیل خدمات گردشگری برای گردشگران خارجی، طی هماهنگی های انجام شده با بانک ملی، توریست کارت های بانک ملی تا سقف مبلغ 25هزار دلار، برای امور جاری و اقتصادی گردشگران خارجی، صادر خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در پایان از فعالیت موزه های استان در دو شیفت متفاوت زمانی در ایام نوروز خبر داد و بر فعالیت مستمر موزه های سراسر استان تاکید کرد.

در ادامه این جلسه ، معاون گردشگری استان بر ادامه برگزاری جشن های نوروزگاه در راستای معرفی آیین و سنن اصیل آذربایجان در نوروز 97 اشاره کرد و گفت: نوروز 97فرصتی مغتنم برای معرفی فرهنگ و تاریخ اصیل آذربایجان به گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود، لذا در این راستا اداره کل و معاونت گردشگری استان با برگزاری مجدد جشن های نوروزگاه در سطح استان، در تلاش است تا این مهم محقق شود.

فرشاد رستمی، نظارت بر تاسیسات گردشگری و ارتقا کیفیت دفاتر خدمات سفر، ارائه پکیج های ورودی گردشگری، برگزاری نشست های تخصصی انجمن های فعال در این حوزه، ابلاغ  و ارسال دستورالعمل تشکیل دبیرخانه های ستاد خدمات سفر به فرمانداران شهرستان ها توابع و برقراری هماهنگی لازم جهت فضاسازی شهری با شهرداری کلانشهر تبریز را از اهم فعالیت های معاونت گردشگری استان در راستای پیشبرد اهداف خدمات سفر نوروز 97 ، عنوان کرد.

برهمین اساس در ادامه این جلسه اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان آمادگی خود را برای همکاری در زمینه اجرای برنامه های نوروزی اعلام کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است