پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81232  | تاریخ خبر : 1396/11/16  | ساعت : 17:13

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

سونامی سرطان در کشور نداریم


نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید براین‌که سونامی سرطان در کشور نداریم، گفت: با توجه به این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز مسئول ثبت جمعیت سرطان بوده، بر همین اساس شاهد افزایش رشد سرطان در استان هستیم که این رشد طبیعی است و در مقایسه با آمار پنج سال گذشته اکنون این آمار به حدود هفت هزار نفر رسیده است، ولی نمی توان آن را سونامی سرطان نامید؛ چرا که سونامی برای خود تعریفی دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا،  محمد حسین صومی در همایش سلامت بانوان با محوریت پیشگیری از سرطان‌های شایع زنان، با بیان این‌که زیر ساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی جهت جوابگوی نیازهای آتی جامعه در حال توسعه است، اظهار کرد: انتظار داریم با توسعه‌ی این زیر ساخت‌ها و تجهیزات بتوانیم امید به بقای انسان‌ها را در جامعه افزایش دهیم، یکی از وظایف وزارت بهداشت و درمان افزایش طول عمر انسان‌هاست که ما از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون شاهد افزایش امید به زندگی افراد بوده‌ایم.
وی با اشاره به این‌که بیماری‌های مزمن معضل قرن حاضر بوده است، افزود: در حال حاضر بیماری‌های غیر واگیر دار مزمن که در راس آن‌ها بیماری قلبی و عروقی و تنفسی قرار دارند، موجب کاهش طول عمر و بهم ریختگی کیفیت زندگی انسان‌ها خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که سلامت زنان جامعه بر سلامت مجموعه‌ی خانواده و جامعه تاثیر گذار است، افزود: توجه به سلامت زنان در جامعه باید در اولویت قرار گرفته و حساسیت زیادی نسبت به این موضوع داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سیستم سلامت علوم پزشکی زمینه جهت مراجعه‌ی بانوان به مراکز درمانی فراهم شده است و درصد بالایی از زنان، تمایل زیادی به دریافت خدمات از پزشکان خانم دارند که در حال حاضر با توجه به شرایط موجود جامعه در تمامی رشته‌ها، پزشکان متخصص زنان جهت ارائه‌ی خدمات به زنان فراهم شده است.
وی از فعالیت بخش غربالگری سرطان در بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد و گفت: در حال حاضر مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان الزهرا (س) و شهرستان‌های میانه، مرند، اهر و بناب نیز مستقر شده است و همچنین مرکز سلامت کارکنان در دانشگاه را ایجاد می‌کنیم تا همکاران دانشگاهی همراه خانواده‌ی خود در این مراکز پرونده‌ی سلامت الکترونیکی تشکیل دهند.
صومی ابراز امیدواری کرد که مرکز سلامت کارکنان دانشگاه تا شهریور ماه سال آتی در اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) ایجاد شود تا معاینات به صورت دوره‌ای برای همکاران و خانواده‌ی آن‌ها انجام شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

فقط دروغ بگید. هرطرف نگاه میکنی مریض سرطانی هست اونوقت بگید سونامی نیست . فقط باید گفت وای به حال دروغگو
08:09:13 1396/11/17
الف
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است