پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   81201  | تاریخ خبر : 1396/11/16  | ساعت : 10:29

یادداشت/

جشنواره فیلم فجر تبریز مخاطب سرخورده سینما را به سالن می کشاند


نصر:  دو روز از آغاز اکران فیلم های جشنواره فجر در شهر تبریز می گذرد و ارزیابی این دو روز و استقبل مخاطبان از پیش فروش بلیت ها و حضور در سالن های سینما نشان می دهد که مخاطب تبریزی هنوز به طور کامل پای دلش را از پرده نقره ای نبریده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

در این دو روز با وجود اینکه مخاطب هنوز شناخت کاملی از فیلم های راه یافته به جشنواره ندارد اما حاضر است ریسک دیدن فیلم بد را نیز به جان بخرد و با تهیه بلیت روی صندلی سینما بنشیند. شاید سال هاست، به جز در موارد خاص، سالن های تبریز رنگ چنین جمعیتی را به خود ندیده باشند و اتفاقاتی از این دست، نوید آشتی مردم با هنر هفتم را می دهند.
بدون شک در این میان کمی ها و کاستی هایی وجود دارند اما جشنواره فجر مشتی نمونه خروار است که با زبان بی زبانی فریاد می زند که سالن های سینمای ما با به روز کردن برنامه های اکران خود، قرار دادن فیلم های مهم و فاخر در لیست اکران، اطلاع رسانی و تبلیغات در خصوص فیلم ها و ... می توانند در کشاندن مخاطب به سینما موفق شوند.
اینکه در برهه ای خاص مثل جشنواره فجر یا جشنواره فیلم تبریز و یا جشنواره های تخصصی دیگر سالن ها پر می شوند از مخاطب و در بقیه ایام سال سینما در حسرت تماشاگر می ماند، مسئله ای مهم و قابل بررسی است و نیاز به آسیب شناسی دارد. وقتی که مخاطب می تواند چند ماه تا یک سال منتظر بماند تا فیلم های جشنواره فجر بر روی سی دی در بازار پخش شوند و در خانه فیلم ها را تماشا کند اما سالن سینما را ترجیح می دهد نشان دهنده این است که فرار مخاطب از سینما ربطی به پیشرفت تکنولوژی و حاکمیت سیستم های صوتی و تصویری پیشرفته در خانه ها ندارد. شاید فرهنگ سینما رفتن فراموش شده باشد. شاید سالن های سینما و کیفیت پخش فیلم ها تماشاگر حتی حرفه ای را سرخورده کرده باشد و هزاران دلیل که به نظر می رسد با کمی مدیریت فرهنگی بتواند سال های طلایی را به پرده های نقره ای خاک گرفته تبریز بازگرداند.
پری اشتری

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است