پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   80111  | تاریخ خبر : 1396/10/24  | ساعت : 15:37

فرج قلیزاده؛ عضو شورای اسلامی شهر تبریز:

تصمیم های اساسی شهر در ویلاها، استخرها و بیمارستان های شهر گرفته می شود


نصر: عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: متاسفانه تصمیم های اساسی شهر به جای شورای شهر در ویلاها، استخرها و بیمارستان های شهر گرفته می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد فرج قلی زاده در نطق میان دستور بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با صحبت در خصوص انتصابات جدید شهرداری ، سوالات بسیاری را در ذهن شنودنگان ایجاد کرد و عملکرد بسیاری را زیر سوال برد.

وی که معتقد است شهرداری در قانون به عنوان یک نهاد دولتی محلی  است که برای ارائه‌ی خدمات به مردم تعریف شده است و شورا پارلمان آن است، گفت: اتفاقاتی که در مدت گذشته صورت گرفته و انتصابات های انجام گرفته اخیر پیام آمدهایی خواهد داشت که اگر حواسمان نباشد شهرداری تبدیل به یک شرکت سهامی خاص می شود  که سهامداران می خواهند شهر را مدیریت کنند.

وی با اعتراض به اینکه در خصوص انتصاب مدیران جدید هیچ گونه نظرخواهی از کمیسیون های تخصصی صورت نگرفته است، ادامه داد: مصوبه ای که شهردار باید عمل می کرد این بود که از بیرون شهرداری نیرویی استخدام نشود ولی این قانون را زیر پا گذاشت.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه این موضوع برای شهر تبریز بسیار خطرناک است، گفت: شهردار کلانشهر تبریز اصلا توجه نکرده است که حداقل در یکسان سازی سازمان ها  یکسان عمل کند و در تلفیق سازمانی را رعایت نکرده است.

وی با اشاره به اینکه به ساختارهای قانونی توجه نشده است، اذعان داشت: به عنوان نماینده مردم اخطار می دهم که تصمیمات اساسی شهر در شورا گرفته نمی شود و در ویلاها و استخرها و بیمارستان ها گرفته می شود.

وی افزود : اگر از این اوضاع خارج نشویم و مراقبت نکنیم، من نماینده، در خطر هستم و با این وضع زیر بار زور خواهیم رفت.

قلی زاده با یادآوری رخداد های گذشته در سطح شهر، بیان کرد: مردم یک بار غفلت کردند و این باعث شد آبروی شهر برود، پس این مردم هستند که باید مراقب شهر خود باشند حواس خود را جمع کنند که در پوست شهر چه می شود.

وی گفت: اکثر مراکزی که اندوخته تاریخچه شهر فروخته شد و به سرمایه اجتماعی وشهری صدمه خورد.

وی با بیان اینکه شهر تبریز اکنون به تبع شهرداری در بحران است، اظهار کرد:  دیگر به چه زبانی بگوییم که همه توجه کنند، شهرداری تبریز ۱۱۰۰میلیارد تومان بدهکار است  و این بدهی روز به روز روی هم انباشته می شود .

وی افزود: چارت پست سازمانی ۱۲۶۹۰ کارکنان دارد که بیش از ۴۵ میلیارد تومان ماهانه و بیمه و... داده می شود و نزدیک به ۱۸۰ میلیارد ماهانه و عیدی باید بدهیم.، درآمد شهرداری هم که به حداقل ممکن رسیده است.

این عضو شورا گفت: با این اوضاع در رویداد ۲۰۱۸ آن بخشی که مربوط به شهرداری است ، هیچ کاری نشده و نخواهد شد.  اگر غفلت کنیم تبریز شهر آبستن حوادث می شود.

فرج قلی زاده گفت: خطاب به مقامات استانی  می گویم که با باتوم و زور روی مردم جواب نمی دهد باید خواسته های مردم را برآورده کنیم.

وی بار دیگر با تاکید بر اینکه انتصابات اخیر با توجه به خواسته های مردم  نبود، گفت: این بی احترامی به شعور مردم است.

وی در انتها با بیان اینکه این نوع انتصاب ها  توهین به کارکنان متخصص و با سابقه شهرداری می دانم، خاطرنشان کرد: ما نمایندگان مردم زینت مجالس نشویم و اجازه ندهیم در محافل خصوصی بر علیه شهر تصمیم گرفته شود.

گزارش نصر می افزاید، ایرج شهین باهر ، شهردار کلانشهر تبریز با شنیدن اظهارات این عضو شورای شهر ، گفت: من قول داده ام فرا جناحی عمل کنم و روی قول خود هستم و به هیچ کس سهمی نمی‌دهم .

وی یادآوری این موضوع که در دوره قبل نیز در شورا حضور داشته ، اذعان داشت: می دانم که شهردار موظف نیست برای کار خود توضیح بیاورد مگر اینکه مشکلی باشد.

وی ادامه داد: نباید برای منفعت خود مردم را نا امید کرد زیرا مردم اکنون امیدوارند که کارهایی در سطح شهر انجام می‌شود.

شهین باهر گفت:امروز ،  ۶۰ روز از شهردار شدن من می‌گذرد و کاری کرده ام که اکثر پروژه های راکد را آغاز کرده ام و باید بگویم که مشکل اقتصادی فقط خاص تبریز نیست‌

وی با تاکید براینکه شفاف سازی لازم را انجام داده ام و تمام تغییرات بدون تعارف انجام شده است، گفت: من معتقدم مدیر یک سازمان نباید ۲۰ سال در یک پست بماند و با این دانسته تغییر ایجاد کرده ام.

شهردار کلانشهر تبریز اظهار کرد:قرار نیست چون چیزی که نخواسته اید شده است، بگوید در استخر تصمیم گرفته شده و من خبر ندارم.

وی که اظهارات فرج قلی زاده را تهمت و افترا به یک شهردار و مسئول دانست، اذعان داشت: عضو شورا وظیفه دارد از شهردار توضیح بخواهد که مدیر انتخاب شده کیست من هم پاسخگو می شوم نه اینکه تهمت بزند.

وی خطاب به این عضو شورا گفت: چون دوست شما روی پست مدیریتی نرفته یا دشمن شما صاحب پست شده است قرار نیست اظهار دروغ کنید.

وی با بیان اینکه در تمام حوزه ها گزارش ارائه می دهم و نشان می دهم به دنبال حل کردن مشکلات هستم، اظهار کرد:  قرار است چهار سال به مردم خدمت کنیم و همدلی نیاز داریم، نه اختشاش به خاطر منافع شخصی و تاکید می کنم من صرفا به دنبال منافع مردم هستم و جز این قدمی برنمی دارم.

محرم محمدزاده از اعضای شورای شهر که نسبت به اظهارات فرج قلی زاده ساکت نماند، گفت: روزی که اینجا جمع شدیم تصمیم گرفتیم شهردار خوب انتخاب کنیم، اگر بیایم به کارهای جزیی وی دخالت کنیم باید شهردار را کنار گذاشته و خودمان تصمیم گیری کنیم.

وی با بیان اینکه شهردار با سلیقه خود انتخاب و انتصاب می کند و حق وی است، ادامه داد: این وضیفه شورا است که از  مدیر منتصب کار بخواهد و در قبال آن بازخواست کند.

وی با تاکید براینکه نباید در ذهنیت مردم اختشاش ایجاد کنیم ، خطاب به قلی زاده گفت:شما  اگر این چیزها را می‌دانید و چیزی نمی‌گوید به شهر خیانت کردید و اگر چیزی نیست مردم را به سمت نا امیدی هدایت نکنید.

محمدزاده افزود: اگر سخنی دارید و ادعا می کنید که کسی به شهر خیانت کرده است، با اداره بازرسی و سازمان اطلاعات جلسه بگذارید و بگویید نه اینکه مردم را اختشاش کنید و اسیب اجتماعی بزنید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

جناب باهر ، با انتصابات خود ،دیگر جایی برای شعارهای فراجناحی وجود ندارد: انتصابات غیر تخصصی که سالهاست تبریز چوب این بی تخصصی و باندهای محافظه کارانه را می خورد.. جناب قلی زاده ما از هشدار شما سپاسگزاریم، ولی اعتراض مردم بجایی نرسیده و نمی رسد که گویی مسئولین چشم و گوش هاررا بسته و دنیا را چنان در آغوش گرفته اند که جاودانگی خضر را بر خود باور دارند... جناب محرم زاده،دریغ از مردم داری ! که این امور جزئیات نبوده و شهری به این بزرگی نمی تواند بر اساس سلیقه های شخصی و فردی بجایی برسد. و یا چون سالها باید درجا زده و فقط بتماشای سرمایه گذاری و سرمایه اندوزی روزافزون ازما بهتران معدودی باشیم که یار غار مدیران و یا آقازاده می باشند... وای بر تبریز! امید وارم نظرات مردم نیز حذف نشده و بگوش جنابان شهرداری و شورا رسانده شود.
09:17:27 1396/10/25
همشهری
  
من به 6نفر اعضای جدید شورا رای داده ام که درموردانتخاب شهردارحلالشان نخواهم کرداکثر مردم می دانند که این موضوع به شورا تحمیل شده است.که خرابکاریهای قبلی رونشود.امیدوارم هرکس که بامردم صادق نیست هم در این دنیا واخرت تاوانش بدهد.
11:33:25 1396/10/25
شهروند
  
بلائی که قالیباف بر سر تهران و نجفی بر سر تبریز اورده اند تا سالها اثار مخربش خواهد ماند تهران بزرگ بود با درامدهای زیاد وحمایتهای دولتی و اما تبریز کوچک بدون هیچگونه حمایتی که خرابکاریها مثال موئی در ماست دیده میشود ظمنا در مورد شهر فروشی و بانک شهر در اینده زیاد خواهید شنید
17:14:45 1396/10/24
SHAHIN NAZARI
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است