پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   80078  | تاریخ خبر : 1396/10/24  | ساعت : 09:30

شهین باهر در صحن شورای شهر تبریز:

75 درصد مجتمع های تجاری تبریز نیاز به تامین ایمنی دارند/ وقوع 31 آتش سوزی در بازار تبریز بعد از حادثه پلاسکو


نصر: بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با ارایه گزارشی از عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز آغاز شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی نصر، ایرج شهین باهر در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با ارائه‌ی گزارشی در خصوص عملکرد سازمان آتش نشانی، گفت: بحث ایمنی در ساختمان های ها عمومی و شهری   موضوع مهمی بود که سال گذشته با وقوع اتش سوزی در ساختمان پلاسکو اهمیت آن دو چندان شد.

وی افزود: در راستای این حادثه دلخراش همه متوجه شدند که انگونه که باید به بحث ایمنی در ساختمان ها پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه البته خوشبختانه قبل از اتفاق پلاسکو، برخی اقدامات تامین ایمنی توسط سازمان آتش نشانی تبریز صورت گرفته بود ، ادامه داد: آن چیزی که از این  انتظار می رود، ایجاد ایمنی برای تمام فضاهای عمومی است که شهروندان از ان استفاده می کنند.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه مجتمع های تجاری بسیاری  در تبریز وجود دارد و جلسات متعددی بین دستگاه هایی که با این موضوع درگیر هستند برگزار شد، گفت:۱۶۰ بازدید از مجتمع های تجاری انجام شد و متاسفانه ۱۲۲ مورد از مجتمع های تجاری نیاز به تامین ایمنی دارند که اخطاریه های لازم صادر شده است تا طرح های ایمنی در این اماکن انجام شود.

وی اظهار داشت: تعدادی از اماکن همکاری نمی کنند، زیرا  اکثر پاساژهای تبریز به صورت مالکیتی و سر قفلی است و چون طرح ایمنی هزینه دارد، صاحب اصلی مغازه همکاری نمی کند و نیاز نمی ببیند از جیب خود هزینه کنند.

وی در ادامه گفت: شهرداری وظیفه خود را انجام داده است و اخطار های لازم را طبق طرح ایمنی داده است .

شهین باهر در انتها خاطرنشان کرد:اماکن و تصرفاتی از قبیل  انبار، پارکینگ، بیمارستان و... نیز   ۵۴۷بازدید انجام شده است و ۹۴ اخطار داده ایم و  آموزش هایی به اصناف داده شده است.

این گزارش می افزاید، آتش باد طالب نژاد ، مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز  در تکمیل سخنان شهردار تبریز گفت: آموزش و پیشگیری را در اولویت قرار داده ایم و برای تدبیر و پیشگیری هرگونه اتفاق ، اصناف ۱۴ پاساژ پر خطر را آموزش دادیم.

وی با بیان اینکه قبل از پلاسکو نیز برخی مکان ها را به کپسول آتش نشانی و پودر مجهز کردیم، افزود: بعد از رخ دادن آن حادثه متوجه شدیم اقدامات بیشتری نیاز است.

وی با اشاره به اینکه بعد از پلاسکو ، ۳۱ مورد آتش سوزی در بازار تبریز اتفاق افتاده است، گفت: تعدادی از آنها همان ابتدا مهار شد، ولی آتش سوزی  پاساژ چرم یک ساعت و نیم طول کشید .

مدیر عامل آتش نشانی تبریز ادامه داد: اکنون در تیمچه های بازار  شیلنگ آبرسانی و مخزن های آب گذاشته شده است و در صورت وقوع حادثه اقدامات در حداقل زمان انجام می گیرد.

وی در انتها خاطرنشان کرد: در کلیه بیمارستان ها نیز  مانورو و آموزش های لازم انجام شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است