پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   79906  | تاریخ خبر : 1396/10/19  | ساعت : 19:42

یادداشت/

امام شنبه تا جمعه


نصر: آخرین حرکت سنت شکنانه حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریز؛حضور در استادیوم یادگار امام(ره) و تماشای دیدار جنجالی تراکتورسازی تبریز با استقلال تهران از نزدیک بود؛

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

در روزی که روزهای قبل آن، از یک سو برخی اغتشاش‌ها در نقاطی از کشور به وقوع پیوسته بود و چهره‌های مطرح ضدانقلاب خارج‌نشین، «تبریز» را هم به پیوستن به آشوب‌های خیابانی تشویق می‌کردند و از سویی دیگر، توهین‌های هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به آذربایجانی‌ها، دل مردم سر ایران را رنجانده بود.

آقای آل هاشم صحبت کرد و حرکت ورزشگاه آزادی را محکوم کرد و هوادارن تراکتور و فی الواقع آذربایجانی‌های ناراضی از این حرکت را به متانت و ادب در مقابل این بی‌ادبی دعوت کرد. با این‌که بازی ساعت چهارده آغاز می‌شد و بعد نماز هم راهپیمایی محکومیت اغتشاشات برپا بود و تقریباً به صورت یقینی می‌شود گفت حاج آقا بدون این‌که ناهاری بخورد و استراحتی بکند خود را به ورزشگاه رسانده بود.

حضور چند ماهه آقای آل هاشم در تبریز و اقدامات سنت شکنانه او چون از دل می‌آیند، بر دل مردم تبریز و آذربایجان می‌نشینند. موجی از رضایت مندی مردم از نهاد امامت جمعه و جایگاه این منتسب به رهبری را سبب شده است. انبوه مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و بازنشر رفتن به سر درس در روزآلوده با تاکسی و برگشت با مترو و حضور در اتوبوس و هم‌سفرگی با طلبه و دانشجو، سرکشی به نقاط محروم شهر،حضور در کتابفروشی‌ها و... همه مؤید این مطلب است.

حاج آقا آل‌هاشم بدون شبهه در این مدت اندک، با گفتار و کردار خود، دایره دوستداران نظام را افزایش داده است و محبوبیت نظام اسلامی و روحانیت را بالا برده است؛ این نتیجه وقتی برایم حاصل شد که نظرات انبوه ذیل برخی از پست‌های مرتبط در اینستاگرام را خواندم از اعلام رضایت و دعای خیر خانمی که عکس پروفایلش بی‌حجاب است تا جوانی که به اصطلاح امروزی است.

آقای آل‌هاشم بار دیگر خاطره‌ی «امام شنبه تا جمعه» و نه فقط «امام جمعه» بودن را در تبریز زنده کرده است. چشم انتظار و دعا گوی توفیقات بیشترشان.

حامد خسروشاهی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

واقعا انسان بزرگ منشی هستند . مناعت طبع ایشان ستودنی است.
20:42:00 1396/10/19
علیرًضا
  
متن بیشتر شبیه به یک پست در حساب کاربری شخصی با ادبیاتی به شدت شخصی شده و تملق آمیز هست تا یک یادداشت با متنی محکم و پخته برای انتشار از یک رسانه جمعی؛ چنین متن هایی زمانی ارزش بازنشر در رسانه جمعی رو داره که نویسنده اش شخصیتی سرشناس و مهم باشه و رسانه، نه بخاطر اهمیت متن و ارزش پیام که بخاطر اهمیت نویسنده اش و مهم ربودن انتشار چگونگی موضع گیری او، دست به بازنشر متن میزنه. از تبدیل ستون یادداشت ها به ستون خاطره نویسی و دلنوشته نویسی حذر کنید، بااحترام.
07:07:21 1396/10/20
مخاطب
  
نعمتی هستند برای استان درود بر حسن خلقش
10:17:16 1396/10/20
سعید
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است