پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   79799  | تاریخ خبر : 1396/10/18  | ساعت : 09:48

عرب باغی تاکید کرد:

کشاورزی سنتی بلای جان محیط زیست و اقتصاد ملی


نصر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه برگزاری دوره آموزشی آشنایی با سازه، تجهیزات و تاسیسات گلخانه ای در ارس گفت: کشاورزی سنتی بلای جان محیط زیست و اقتصاد ملی شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محسن خادم عرب باغی گفت: وجود معضلات عدیده در بخش کشاورزی از جمله زمین خواری، نبود نرم افزار و سخت افزار مناسب، ضعف مکانیزاسیون، یکپارچه سازی اراضی و سایر مشکلات در سر این راه صنعت مانع از تولید کیفی و بهبود وضعیت اقتصادی تولیدکننده شده است.

وی بالا بردن سطح رفاه جامعه روستایی را یکی از ضروری ترین امور خواند و گفت: استقلال اقتصادی لازمه دستیابی به استقلال در عرصه های دیگر است و با توجه به ظرفیت های کشور، توجه به رونق بخش خدمات، گردشگری و کشاورزی برای ارتقاء سطح معیشت مردم و جامعه روستایی مهم است.

عرب باغی علت بالا بودن میزان ضایعات در تولید محصولات کشاورزی را عدم بهره مندی از روش های علمی عنوان کرد و گفت: اگر سرمایه گذاری بر پایه دانش و تحقیقات علمی هدایت شده و محصولات کشاورزی با استاندارد تولید شود به اشتغال و صادرات پایدار دست پیدا می کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان گفت: ارس درحال تبدیل به قطب تولید محصولات کشاورزی گلخانه ای است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی صنایع صادرات محور را استراتژی اقتصادی ارس عنوان کرد و افزود: بخش کشاورزی گلخانه ای با اصول خوب در ارس راه اندازی شد و امروز شاهد تولید و صادرات سازه های گلخانه ای، راه اندازی چندین سردخانه و واحد های تولید و بسته بندی محصولات کشاورزی در ارس هستیم.

این دوره آموزشی با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیران و و مسئولین ادارات جهاد کشاورزی مراکز استان های کشور حضور داشته و با شیوه های مدرن سازه های گلخانه ای آشنا شدند

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است