پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   79666  | تاریخ خبر : 1396/10/15  | ساعت : 12:29

رئیس جدید دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراب معارفه شد


نصر: آیین تکریم و معارفه سرپرست سابق و رئیس جدید دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراب  که در تالار علامه امینی فرمانداری سراب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نصر از سراب،  محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این آیین در سخنانی با قدردانی از حمات مجموعه دست اندرکاران حوزه سلامت رد شهرستان سراب و پیگیری و همراهی امام جمعه و فرمانداران سراب و نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود :  در حوزه سلامت در شهرستان سراب بوده اند افرادی که علیرغم مشاهده مجموعه ناملایمات ولی انگیزه و اراده خود را از دست نداده و منشاء خیر بوده اند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با قدردانی از دکتر بایرامی که تمامی ناملایمات را تحمل کردند افزود: در شرایط فعلی کار کردن هنر می خواهد ولی به هر حال  باید تلاش نمود که لااقل آدم در پیش وجدان خود آسوده باشد و بگوید که من هر آنچه در توان داشته ام انجام دادم .

صومی ، تامین سلامت را وظیفه مسئولین مجموعه بهداشت و درمان دانست و با اشاره به اینکه مسئول ثبت سرطان در استان ایشان می باشند افزود : آمار ارائه شده در خصوص بیماری سرطان در استان و موضوع مطرح شده با عنوان سونامی سرطان را قبول ندارم و باید اشاره کنم که در سال 94 در استان تعداد 3336 نفر آقا و تعداد 2752 نفر خانم بیماری سرطان داشتند که این آمار در سال 95 با رشد همراه بود و تعداد بیماران سرطان در سال 95 در بین آقایان به 3530 نفر و در خانم ها به 2899 نفر افزایش یافته است و تقریباً روند طبیعی می باشد و نمی توان به آن سونامی نام گذاشت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود :  بخاطر شرایط و موقعیت جغرافیایی استان آذربایجانشرقی ،  آمار افراد مبتلا به سرطان معده در آذربایجانشرقی بالا بوده و 3 برابر استان هرمزگان و کرمان است .

دکتر صومی افزود :  متاسفانه بیماری سرطان هزینه بر می باشد و یکی از مشکلات  حوزه سلامت و درمان هزینه بر بودن درمان بیماری ها می باشد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواستار همت و عزم عمومی مردم و مسئولین شهرستان سراب ، برای مکان یابی و احداث ساختمان دانشکده علوم پزشکی سراب گردید.

دکتر صومی در پایان سخنان خود از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان سراب به  نیکی یاد کرد و افزود: سالم ترین خبرنگاران و فعالان رسانه ها متعلق به  شهرستان سراب می باشند که عین واقعیتها را منعکس  می کنند و از خود خبرسازی و تولید آمار و ارقام نمی کنند .

در این مراسم دکتر علیرضا ابهری بعنوان رئیس جدید دانشکده علوم پزشکی سراب معرفی و از زحمات دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز که با حفظ سلامت بعنوان سرپرست دانشکده علوم پزشکی سراب انجام خدمت می کرد قدردانی بعمل آمد .

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است