پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   79289  | تاریخ خبر : 1396/10/06  | ساعت : 18:46

خبر/

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه‌های تبریز و فنی قبضه ترکیه


نصر: تفاهم‌نامه‌ همکاری و تبادل تجربیات علمی و آموزشی و فراهم آوردن گسترش ارتباطات در راستای توسعه تحقیقات مشترک با استفاده از توانمندی‌های دو طرف بین دانشگاه‌های تبریز و فنی قبضه ترکیه امضا شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، رئیس دانشگاه تبریز به عنوان نماینده ایران درباره اهمیت همکاری‌های مشترک علمی دو کشور در دیدار با هیاتی از دانشگاه فنی قبضه ترکیه گفت: کشورهای ایران و ترکیه با توجه به داشتن تاریخ و فرهنگ مشترک به راحتی می‌توانند ارتباطات و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف را توسعه دهند و دیپلماسی علمی نیز بهترین گزینه برای توسعه همکاری‌ها است.

دکتر محمدرضا پورمحمدی، با بیان اینکه دانشگاه تبریز به عنوان معین و مرجع ارتباطی میان دانشگاه‌های ایران و ترکیه انتخاب شده است، افزود: در این ارتباط دبیرخانه‌ای در دانشگاه تبریز و دانشگاه فنی قبضه ترکیه با هدف گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌های دو کشور ایران و ترکیه و همچنین تسهیل در روند فعالیت امور و جلوگیری از موازی‌کاری راه‌اندازی شده است.

رئیس دانشگاه تبریز درباره تفاهم‌نامه امضاشده با دانشگاه فنی قبضه ترکیه گفت: این تفاهم‌نامه در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی و به ویژه توسعه همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در 14 ماده به امضای طرفین رسید.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به برخی موضوعات مورد تفاهم همکاری دو دانشگاه افزود: اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل اعضای هیات علمی و دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، همایش‌ها و نشست‌های هم‌اندیشی علمی بین‌المللی و انجام سایر اقدامات و فعالیت‌های مورد توافق از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

وی اضافه کرد: رساندن جایگاه دانشگاه تبریز به سطح تراز بین‌المللی از جمله راهبردهای کلان این دانشگاه است و از این رو آماده هر گونه توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی با سایر دانشگاه‌های دنیا از جمله دانشگاه‌های منطقه هستیم.

پروفسور دکتر هالوک گورگون، رئیس دانشگاه فنی قبضه ترکیه نیز با توجه به مشترکات فرهنگی و تاریخی هر دو کشور خواستار استفاده از تجربیات دانشگاه تبریز در عرصه‌های مختلف شد.

به گفته وی دانشگاه دولتی قبضه در سال 1992 با عنوان موسسه آموزش عالی فنی تشکیل و در سال 2014 با تصویب مجلس ملی ترکیه به دانشگاه ارتقاء یافته است و ماموریت مهم و ویژه در آموزش عالی ترکیه داشته و در منطقه مهم و صنعتی غرب ترکیه در شهر قوجاائلی قرار دارد.

بازدید از پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی، کتابخانه مرکزی، موزه دانشگاه و دانشکده‌های شیمی، فیزیک و مهندسی برق و کامپیوتر از دیگر برنامه‌های رئیس و هیات همراه دانشگاه فنی قبضه کشور ترکیه در دانشگاه تبریز بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است