پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   79175  | تاریخ خبر : 1396/10/04  | ساعت : 15:46

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز:

کارآفرینی یکی از مطالبات اصلی جامعه دانشجویی است/ بیمارستان امام سجاد(ع) در شرف بهره برداری است


نصر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مشکلات زیادی را که به علت کمبود دانشجو با آن مواجه است، می تواند با ورود به حوزه های صنعتی و فناوری مرتفع سازد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "عزیز جوانپور" قبل از ظهر امروز در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه باتشریح فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز سی و پنجمین سالگرد افتتاح خود را پشت سر گذاشته است. واحد تبریز جزو نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی است که در کشور راه اندازی شده و طبق ارزیابی های صورت گرفته این واحد جزو رده های برتر و در رتبه چهارم علمی دانشگاه آزاد اسلامی کشور مطرح است.

وی معتقد است: از ظرفیتت های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بسیار بالا است و شاید نتوانستیم از این ظرفیت و پتانسیل ها به نحو احسن بهره مند شویم؛ امیدوارم بتوانیم با کمک مسئولین وظیفه خود را در قبال انتظاراتی که از دانشگاه آزاد اسلامی است، ایفا کنیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک زمانی پاسخگوی طالبان علم و دانش بود و به عنوان یک دانشگاه آموزش محور تلقی می شد که در طی سال‌های دیرینه بیش از ۳۰۰ هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌ اند.

جوانپور ادامه داد: امروزه رسالت دانشگاه آزاد اسلامی بعد از ورود به حوزه پژوهش و کسب رتبه‌ ی نخست پژوهشی در سطح کشور، تولید علم در منطقه می باشد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در این راستا سهم بسزایی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه لزوم توجه به مباحث کارآفرینی یکی از وظایف دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد و گفت: امروزه دانشگاه آزاد با توجه به نیاز جامعه باید وارد مباحث کار آفرینی شود تا بتواند در حوزه فناوری و دانش بنیان نقش خود را ایفا کند؛ لزا لازم است تا جهت گیری ها در این راستا تغییر یابد.

وی تصریح کرد: باتوجه به بازدید های صورت گرفته از صنایع مادر و شهرک های صنعتی استان، رایزنی وهمکاری علمی و پژوهشی دانشگاه با بسیاری از صنایع در استان آغاز شده و در این راستا تلاش خواهیم کرد تا از نیروهای عظیم و پتانسیل های علمی دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان و تاثیرگذاری دانشگاه آزاد در سطح استان بهره کافی برده شود.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از مهم ترین رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی، مسئله محور بودن است، خاطرنشان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مشکلات زیادی را که به علت کمبود دانشجو با آن مواجه است، می تواند با ورود به حوزه های صنعتی و فناوری مرتفع سازد.

جوانپور اذعان کرد: یکی از دستاورد های دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، راه اندازی رشته دندانپزشکی است؛ همچنین بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی که در شرف بهره برداری است با تکمیل و تجهیز این بیمارستان می ‌تواند اتفاق مهمی برای مجموعه سلامتی تبریز واقع شود.

وی در ادامه افزود: ما دانشجوی پزشکی و‌ امکانات آزمایشگاهی داریم ولی ما هنوز فارغ التحصیل نداریم و ۱۲۰ دستگاه برای درمانگاه دانشگاه آزاد خریداری و نصب شده و قرار است افتتاح شود و  از نظر عمرانی آماده بهره برداری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تاکید کرد:ابتدا امکانات بیمارستان باید تکمیل و سپس افتتاح شود. این دانشگاه تا به حال در راستای تکمیل فرایند عمرانی بیمارستان امام سجاد(ع) 20 میلیارد تومان هزینه کرده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است