پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78940  | تاریخ خبر : 1396/09/29  | ساعت : 09:02

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم:

اهداف انقلاب اسلامی جز در سایه وحدت حوزه و دانشگاه محقق نمی‌شود/ وحدت حوزه و دانشگاه یک امر تشریفاتی و شعاری نیست


نصر: رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم گفت: تحقق موضوع وحدت حوزه و دانشگاه نیاز به فعالیت عملیاتی دارد نه فعالیت تشریفاتی!

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، احمد واعظی عصر دیروز در مراسم گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه در مسجد حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) بناب حضور یافته بود، در جمع اساتید، روحانیون، طلاب و دانشجویان این شهرستان با اشاره به تعریف وحدت حوزه و دانشگاه  اظهار داشت: در ارائه تعریف وحدت حوزه و دانشگاه برداشت‌های مختلفی وجود دارد تا جایی که گاهی سبب گمراهی افراد می‌شود.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی مدنظر امام راحل(ره) از ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه از بین رفتن دیدگاه‌های منفی این دو قشر نسبت به همدیگر بود که کاملاً محقق شد.

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم ادامه داد: هدف دوم بنیانگذار جمهوری اسلامی از ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه که خیلی هم مهم بود، اینکه در سایه وحدت این دو قشر است که در جامعه شاهد پیشرفت خواهیم شد و با همفکری حوزه و دانشگاه و عملیاتی کردن وحدت حوزه و دانشگاه عقب ماندگی‌ها جبران خواهد شد.

واعظی سپس با بیان اینکه اهداف انقلاب اسلامی جز در سایه وحدت حوزه و دانشگاه محقق نخواهد شد؛ اذعان کرد: موفقیت نظام اسلامی ایران در قالب چهار مرحله(تثبیت انقلاب، تثبیت دولت و نهادهای حاکمیتی، تشکیل جامعه اسلامی و در نهایت با تشکیل تمدن اسلامی قابل تحقق خواهد بود.

وی افزود: ما فعلاً گام اول را برداشته‌ایم ولی در مرحله دوم مانده‌ایم.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه با طرح این پرسش که منظور از دولت اسلامی آیا وزارتخانه‌های ما، قوه قضائیه، شهرداری‌ها و بخش‌های دیگر حاکمیت اسلامی است که در شرایط اسلامی قرار دارند؟

واعظی گفت: با وجود این همه نابسامانی و فساد در مرحله دوم مانده‌ایم و برای تحقق آن یک راه طولانی در مسیر خود داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم جامعه اسلامی ایجاد کنیم که جامعه اسلامی باشد، باید مناسبات و روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، قضایی، بهداشت و مناسبات گوناگون اجتماعی بر اساس اصول و ارزش‌های اسلامی بنا شده باشد.

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه وحدت حوزه و دانشگاه یک امر تشریفاتی و شعاری نیست؛ تصریح کرد: همه باید آستین‌ها را بالا بزنیم و اگر می‌خواهیم جامعه اسلامی را پیاده کنیم، تنها با انتقاد و شعار دادن نمی‌شود کاری کرد و اگر امروز غربی‌ها در تولید علم و تکنولوژی پیشرفت داشته اند در سایه همگرایی به وجود آمده است.

واعظی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در تولید علوم انسانی و دانش اظهار کرد: این حوزه و دانشگاه هستند که با همفکری همدیگر می‌توانند در تولید علم و دانش گام های اساسی در کشور بردارند.

وی در عین حال تصریح کرد: فضای کشور باید بجای فضای التهاب، سیاست‌زدگی، فضای آشفتگی فرهنگی و سیاسی به سمت فضای تعهد و دلسوزی و احساس تکیلف و احساس نیاز برود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است