پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78849  | تاریخ خبر : 1396/09/27  | ساعت : 13:35

سخنگوى كميسيون اجتماعى مجلس:

وحدت حوزه و دانشگاه يكى از بهترين دستاوردهاى انقلاب اسلامى است


نصر: سخنگوى كميسيون اجتماعى و نماينده مردم تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس شوراى اسلامى، وحدت حوزه و دانشگاه را يكى از بهترين دستاوردهاى انقلاب اسلامى عنوان كرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، زهرا ساعى با اشاره به نامگذارى ٢٧ آذرماه به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، اين روز را يكي از مهم ترين و مبارك‌ترين رويدادهاى عصر معاصر پس از پيروزى انقلاب اسلامى عنوان كرد و گفت: طرح موضوع بسيار مهم وحدت حوزه و دانشگاه يكى از مهم ترين آثار وقوع انقلاب فرهنگى در جمهورى اسلامى ايران بود كه با راهنمايى‌هاى ارزنده و داهيانه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامى، حضرت امام خمينى(ره) به ثمر نشست.

وى هدف اصلى از اين نامگذارى حكيمانه را گسترش پژوهش‌های علمی و معارف بلند و عمیق اسلام دانست و ادامه داد: این آرمان بلند توانست مقدمات لازم و زمينه مناسب را براى دانشگاه و حوزه ايجاد كرده و در فضای سیاسی آن زمان، باب مشارکت و وحدت اين دو سنگر مقدس علم و ايمان را مفتوح دارد.

وى همچنين به شهادت آيت الله مفتح، مجاهد خستگى ناپذير و يكى از علماى تراز اول انقلاب اسلامى اشاره و تصريح كرد: این شهید والامقام در راه تحقق این اندیشه و آرمان بلند حضرت امام خمينى(ره) بيش از ساير علما و انديشمندان زمان تلاش كرد و شايسته است ياد و خاطره ايشان براى هميشه تاريخ زنده نگه داشته شود.

سخنگوى كميسيون اجتماعى مجلس همچنين با بيان اينكه نبايد ارتباط دانشگاه و حوزه، كمرنگ‌تر شود، تصريح كرد: بايد دو نهاد مقدس با تلاش و هم انديشى، براى رفع مشكلات جامعه نسخه پيچي كرده و راهنما و مشاور امينى براى مسئولان و مردم باشند.

ساعى در ادامه بر ضرورت افزايش كرسي هاى آزادانديشى در دانشگاه ها تاكيد كرد و ادامه داد: مقام معظم رهبرى در سال‌هاى اخير بر اين مهم تاكيد ويژه داشته‌اند ولى متاسفانه آن چنان كه بايد و شايد به صورت مطلوب و مقبول، اجرايى نشده است.

بر اساس گفته وى دولت بايد بسترهاى لازم براى افزايش تعامل حوزه و دانشگاه را فراهم كرده و با جمع بندى نظرات نخبگان، در تصميم سازى و تصميم گيرى‌هاى مختلف از نظرات آنان استفاده كند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است