پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78389  | تاریخ خبر : 1396/09/16  | ساعت : 18:28

صدرایی در گفتگو با «نصر» مطرح کرد؛

افزایش ساعات ارائه خدمت مراکز معاینه فنی خودرو تبریز/ قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی، از سلامت خودروی خود مطمئن شوید


نصر: رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: بیشتر علت طولانی شدن صف های مراکز معاینه فنی خودرو تبریز، وجود کاستی ها و مشکلات در سیستم های ایمنی خودروهای دوگانه سوزی است که در مراکز غیر مجاز گازسوز شده اند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "امین صدرایی" در خصوص اجرایی شدن طرح L.E.Z و مراجعه انبوه خودروها به مراکز معاینه فنی خودرو تبریز، گفت: این طرح در همه جای دنیا اجرا می شود و در کشور ما نیز از سال گذشته اجرایی شده است.

وی افزود: این طرح برای اولین بار سال گذشته در تهران اجرایی شد و نتایج مثبتی از اجرای آن حاصل شد و تعداد روزهای آلوده این کلان شهر کاهش یافت.

صدرایی ادامه داد: در پی موفقیت این طرح در تهران، وزارت کشور تصمیم گرفت این طرح را در همه کلان شهرهای کشور اجرایی کند.

وی اضافه کرد: این طرح امسال با تصویب شورای ترافیک استان در تبریز اجرایی می شود و با اجرای آن تنها خودروهای دارای برگ معاینه فنی می توانند در محدود مشخص شده (که مرکز کلان شهر تبریز را در بر می گیرد) تردد کنند.

رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تبریز با اشاره به حجم زیاد مراجعات شهروندان به مراکز معاینه فنی خودروی تبریز، گفت: پس از اجرایی شدن این طرح از 15 آذر ماه جاری، حجم مراجعات به مراکز معاینه فنی افزایش چشمگیری داشته و شهروندان در صف های چند ساعته منتظر معاینه فنی خودروی خود می مانند.

صدرایی در خصوص توصیه به شهروندان تبریزی جهت کاهش زمان انتظار در مراکز معاینه فنی خودرو، گفت: متاسفانه اکثر خودروهای شهر تبریز فاقد معاینه فنی بوده اند و با اجرای این طرح به یکباره به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند و توصیه ما به شهروندان به خصوص کسانی که دارای خودروهای دوگانه سوز هستند این است که قبل مراجعه به مراکز معاینه فنی به مراکز مجاز ارائه دهنده خدمات CNG مراجعه کنند تا هر گونه ایراد و نواقص احتمالی خودروشان برطرف شود تا در مرکز معاینه فنی با مشکل و معطلی مواجه نشوند.

وی اضافه کرد: بیشتر علت طولانی شدن صف های مراکز معاینه فنی خودرو تبریز، وجود کاستی ها و مشکلات در سیستم های ایمنی خودروهای دوگانه سوزی است که در مراکز غیر مجاز گازسوز شده اند.

این مقام مسئول از افزایش ساعات ارائه خدمات مراکز معاینه فنی خودروی تبریز خبر داد و گفت: 6 مرکز فعال معاینه فنی خودرو در تبریز از ساعت 7:30 صبح تا 20 شب در روزهای عادی و از ساعت 7:30 صبح تا 14 در روزهای تعطیل ارائه خدمت می کنند و طبق دستور، این مراکز تا ارائه خدمت به آخرین مراجعه کننده حتی پس از ساعات قید شده تعطیل نمی شوند.

صدرایی در پایان اضافه کرد: از بیستم آبان گذشته که اجرای طرح L.E.Z ابلاغ شد تا کنون، 27 هزار دستگاه خودرو در مراکز معاینه فنی خودروی تبریز پروسه معاینه فنی را طی کرده اند و از این میان حدود 30 درصد از مراجعین به علت وجود نقص های فنی و ایمنی در خودرو از این پروسه مردود شده و کارت معاینه فنی دریافت نکرده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است