پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78374  | تاریخ خبر : 1396/09/16  | ساعت : 12:00

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل:

سرعت وزش باد در مشگین‌شهر به ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت رسید


نصر: مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بیشترین سرعت باد به صورت لحظه‌ای با سرعت ۳۳ متر برثانیه معادل ۱۱۹ کیلومتر برساعت از ایستگاه سینوپتیک هواشناسی مشگین‌شهر به ثبت رسیده است.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، علی دولتی‌مهر اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌ سازمان هواشناسی استان امروز وزش بادهای تند و شدید در مناطق مرکزی و فردا بارش برف در مناطق شهری استان انتظار می‌رود و بررسی نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهند در 36 ساعت آینده سامانه ناپایداری وارد استان اردبیل شده و سبب ناپایداری‌های جوی در سطح استان می‌شود.

وی افزود: آسمان شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و مناطقی از شهرستان‌های گرمی و مشگین‌شهر از بعد از ظهر امروز به تدریج ابری با آغاز بارش باران و گاهی به صورت رگبار همراه خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: آغاز بارش برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل از اواخر روز چهارشنبه همراه با تداوم بارش برف تا اواخر روز پنجشنبه انتظار می‌رود و طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود حجم بارش برف قابل انتظار با احتمال رخداد 75 درصد در مناطق مرکزی و جنوبی استان در ارتفاعات 15 تا 20 سانتی‌متر، درمناطق کوهستانی 10 تا 15 سانتی‌متر و در مناطق شهری 2 تا 6 سانتی‌متر باشد.

دولتی‌مهر با اشاره به این که کاهش دما بین 12 تا 15 درجه سلسیوس طی روزهای پنجشنبه تا صبح شنبه هفته آینده نسبت به امروز پیش‌بینی می‌شود بیان کرد: انتظار می‌رود تا بعد از ظهر امروز وزش بادهای شدید توام با گرد و خاک در شهرستان مشگین‌شهر و با شدت کمتر در شهرستان‌های نیر، سرعین و سایر مناطق مرکزی استان شروع می شود.

وی تصریح کرد: بیشترین سرعت باد به صورت لحظه‌ای در ساعت 12:28 امروز  با سرعت 33 متر برثانیه معادل 119 کیلومتر برساعت از ایستگاه سینوپتیک هواشناسی مشگین‌شهر به ثبت رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی شده است با توجه به تداوم کاهش فشار هوا تا ساعت 15 امروز  وزش بادهای شدید توام با گرد و خاک در شهرستان مشگین‌شهر و با شدت کمتر در شهرستان‌های نیر، سرعین و سایر مناطق مرکزی استان همچنان می وزد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است