پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78344  | تاریخ خبر : 1396/09/15  | ساعت : 12:32

استاندار آذربایجان‌شرقی مطرح کرد

استثناهای قانون ممنوعیت به‌ کارگیری بازنشستگان در ادارات و سازمان‌ها


نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع بوده اما استثناهایی وجود دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مجید خدابخش شامگاه امروز در جمع کارآفرینان آذربایجان‌شرقی، در خصوص بحث به‌کارگیری بازنشستگان  با بیان اینکه به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع بوده اما استثناءهایی وجود دارد، اظهار داشت: آن‌هایی که امروز می‌بینید حضور دارند جزو استثناءها هستند، که شامل مقامات یعنی  رئیس‌جمهور معاون، رئیس‌جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس، معاونان وزرا و استانداران و معاونان استانداران و سفرا می‌شود.

وی افزود: همچنین ایثارگران جزو استثناها هستند که بر این اساس جانبازان 25 درصد به بالا و با بیش از 6 ماه حضور در جبهه و ایثارگران را باوجود بازنشستگی توان به کار گرفت.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: همچنین بازنشستگان را با توجه به اینکه هر کارمند 175 ساعت است می‌توان به میزان یک‌سوم یعنی 60 ساعت به کار گرفت و به‌غیراز  این مسائل ممنوع بوده و تصرف غیرمجاز در اموال محسوب شده و قطعاً برخورد می‌شود.

وی در خصوص حضور بانوان در رأس دستگاه‌های اداری، بیان کرد: تلاش خواهیم کرد در یکسری مشاغل که مدیریت بانوان نتیجه مطلوبی دارد زمینه حضور را آماده کنیم.

خدابخش بابیان اینکه رئیس‌جمهور نیز بر این امر تأکید داشته‌اند، گفت: حوزه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش علی‌الخصوص دانشگاه‌های حوزه‌هایی هستند که بانوان بهتر می‌توانند مؤثر باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

همین استثناهاست که پدر جوانان بیکار را در آورده است ! به جای اینکه افراد نابغه و خبره و متخصص و مبتکر و کارآفرین استثنا شوند ، معاون و جانیاز و مقامات استثنا می شوند که احیاناً از نطر تخصصی و کارآیی هم چندان قابلیتی نداشته باشند ! مثلاً اگر جناب استاندار یا یک وزیر که چه بسی در انتصاب و انتخاب خودشان هم جای بحث وجود داشته باشد، یک نفر رفیق گرمابه و گلستان بازنشسته خود را به معاونتش منصوب فرماید ، همان فرد ولو اینکه مالی هم نباشد جزئ استثنائات می گردد و خوش به حالش می شود ! خدایا میهن و ملت مارا از گزند و بلا محفوظ بفرما !
16:14:54 1396/09/15
ا. وصالی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است