پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78342  | تاریخ خبر : 1396/09/15  | ساعت : 11:25

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی خبر داد:

ارائه تئاتر به زبان انگلیسی در "تبریز 2018"/ همه ما باید متحد باشیم


نصر: رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای تحقق اهداف فرهنگی و هنری تبریز 2018 هیچ درخواستی از طرف مسئولان در ارتباط با اجرای هنرهای نمایشی و برنامه های فرهنگی دریافت نکرده ایم، ولی ما دست یاری به مسئولان دراز می کنیم و آماده کار هستیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، عصر امروز نشست خبری نمایش موزیکال "کچل اوغلان" با حضور "بابک نهرین" رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی و طراح و کارگردان این نمایش و "ناصر هاشمی" بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون تبریز در محل مجتمع فرهنگی 29  بهمن، برگزار شد.  

"بابک نهرین" در این نشست با بیان اینکه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی در سال جاری جزو سه انجمن برتر ایران انتخاب شده است، دست یافتن به این موفقیت را مرحون زحمات گروه‌های تئاتر و کمک‌های رسانه‌ها عنوان کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال از نظر کیفی و کمیت اجرای تئاترها شاهد پیشرفت چشم گیری بودیم، بطوریکه هر روز هفت نمایش به روی صحنه می‌رود، این اتفاق فرخنده را مدیون زحمات اصحاب رسانه و اهالی هنر نمایشی می دانیم که در نتیجه تلاش های آن  مخاطبان به تماشای تئاتر بیش از پیش روی آورده و به جایگاه تئاتر پی برده‌اند.

کارگردان تبریزی با اشاره بر اینکه در مقطعی از زمان تنها شاهد چالش انگیزی خبرنگاران در حوزه نمایش بودیم، افزود: در حال حاضر رسانه‌ها جزو بازوهای اجرایی ما هستند و در راستای تحقق اهداف گروه های نمایشی نقشی موثر دارند.

نهرین در ادامه سخنان خود به محتوای نمایش «کچل اوغلان» و الهام گیری از نمایشنامه نویسنده زنجانی اشاره کرد و گفت: این نمایشنامه برگرفته از افسانه‌های آذربایجان و طنین‌انداز خاطرات داستان‌های پرغرور آذربایجان است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان با اشاره بر اینکه نقطه عطف این نمایش اجرای حرکات نمایشی است، ادامه داد: در این نمایش از حرکات رقص و موزون استفاده نشده است، تنها از حرکات نمایشی که با تخصصی ارزشمند توسط هنرمند تبریزی طراحی شده است برای پیشبرد بهتر نمایش استفاده شده است.

وی اظهار کرد: ابتکارات این نمایش فرصتی برای استان خواهد بود تا شاهد حرکات فیزیکال در نمایشنامه‌ها باشد.
نهرین خاطرنشان کرد: این نمایش یقینا تجربه ای موفق خواهد بود، بر آنیم تا در اجراهای آتی نیز رویکرد تخصصی و حرفه ای تری داشته باشیم و مخاطبان را بیشتر با ارائه محتوایی غنی به تماشای تئاتر تشویق کنیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در ادامه سخنان خود در پاسخ به یکی از حضار در ارتباط با برنامه‌های انجمن هنرهای نمایشی استان در خصوص تبریز ۲۰۱۸ ، گفت: متاسفانه از تبریز ۲۰۱۸ فقط یک نام باقی مانده و به عبارتی چیزی به نام تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد. شهری که تنها در دو ماه اخیر استاندار و شهردار خود را شناخته است، در این زمان کم چطور برنامه ای برای این رویداد بزرگ، پیش بینی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شهری چون باکو که مقرر است در سال  2019 به عنوان پایتخت گردشگری  معرفی شود، از دو سال پیش اقدامات خود را تکمیل کرده است، از بی برنامگی و عدم پیش بینی برنامه های هنری تبریز 2018 انتقاد کرد و گفت: به عنوان رئیس انجمن هنرهای نمایشی اعلام می کنم که تاکنون هیچ کسی از بنده برنامه‌ای برای تبریز ۲۰۱۸ نخواسته و حتی ۱۰ سال دیگر هم بگذرد هیچ کسی برنامه‌ای نخواهد خواست.

نهرین با تاکید براینکه درخواست مسئولان از مردم برای تشریک مساعی نهادهای مردم محور، به جهت عدم برنامه ریزی و داشتن برنامه ای مدون برای تبریز ۲۰۱۸ خود آن ها است و اکنون از مردم درخواست کمک دارند،افزود: با اینکه کسی از ما برنامه نخواسته ولی ما هم متکی به آنها نبوده و برنامه تئاتر به زبان انگلیسی در تبریز ۲۰۱۸ را خواهیم داشت.

رئیس انجمن نمایشی استان در پاسخ به خبرنگار نصر، مبنی بر دلیل عدم اتحاد مابین گروه ها و افراد متاثر در حوزه نمایش استان تاکید کرد: باید فرهنگ‌سازی اتحاد بین همه ما ایجاد شود تا با رقابت سالم در راستای حفظ و صیانت از هنر این مرز و بوم تلاش کنیم.

وی در این خصوص عنوان کرد: بنده با آقای رنجی‌پور رفیق قدیمی بوده و هستم، تنها مسئله ما بین ما جهان‌بینی متفاوتی است که در دیدگاه هایمان به چشم می خورد، اما با ارتباط خوب و بدون فریب خوردن از شیادان و دلالان در راستای ارتقای تئاتر تلاش خواهیم کرد.

نهرین در پایان تاکید کرد: چند نفر در تئاتر استان وجود دارد که اگر حذف شوند وضعیت تئاتر تبریز، بهبود خواهد یافت.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است