پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78329  | تاریخ خبر : 1396/09/14  | ساعت : 14:49

استاندار آذربایجان شرقی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ی بین المللی "تبریزیم":

"هنر" باید در تبریز جاری باشد


نصر: استاندار آذربایجان شرقی، گفت: حیات جوامع به هنر، فرهنگ، ادب و تمدن بستگی دارد، سایر مظاهر گذرا است و از بین می رود اما امکان ندارد یک شعر موزون، یک تابلو و یک اثر زیبای هنری سالیان سال فراموش شوند، چراکه تکرار نشدنی اند و ماندگار.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، "مجید خدابخش" استاندار آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ی بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز «تبریزیم»، اظهار کرد: پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر تبریزیم بهترین فرصت است تا ظرفیت‌های فرهنگی تبریز را به گردشگران معرفی کنیم و همزمانی این رویداد با تبریز 2018 می تواند برای گردشگران تعلق خاطر بیافریند.

وی خاطرنشان کرد:  تبریز 2018 یک رویداد فرهنگی است، نه عمرانی؛  گردشگرانی که در سال 2018 به تبریز سفر می کنند برای آشنایی با فرهنگ مردم این شهر و آشنایی با تمدن ایرانی  و به ویژه شهر تبریز حضور خواهند داشت، به همین دلیل باید به رویدادهای فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم.

خدابخش گفت: محوریت تبریز ۲۰۱۸ فرهنگ، هنر و ادب است، در کنار آثار تاریخی موجود، معرفی آثار فرهنگی و هنری باید به طور جدی پیگیری و حمایت شود، چراکه گردشگران برای آشنایی با فرهنگ غنی تبریز به این شهر خواهند آمد. با توجه به اینکه هنر تئاتر به عنوان یکی از اولین های تبریز مطرح است باید این هنر به عنوان آثار فرهنگی جامعه ای مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ما می توانیم با استفاده از نمایش های بومی و اجرای این نمایش نامه ها در جشنواره، در کمترین زمان فرهنگ این شهر را به گردشگران القا کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر ضرورت ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه، خاطرنشان کرد: متاسفانه زندگی صنعتی حجم سنگینی از استرس و فشار روانی زیادی را به شهروندان تحمیل می کند از این رو باید به فکر تامین نشاط اجتماعی در جامعه باشیم.

خدابخش با تاکید براینکه هنر بهترین راه تامین نشاط اجتماعی در جامعه است، ادامه داد: در دنیا رویکرد بیشتر شهرداری ها به حوزه فرهنگی میل پیدا کرده است و به همین دلیل شهرداری تبریز نیز باید بیش از پیش به مسائل فرهنگی و آموزش فرهنگ درست شهروندی بپردازد و برنامه های خود را از رویکرد عمده خود را از عمرانی به سمت رویکردهای فرهنگی سوق دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است