پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78270  | تاریخ خبر : 1396/09/13  | ساعت : 15:55

رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس/

افزایش گستره پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به مناطق آزاد ایران


نصر:پوستر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس با حضور پیشکوستان و اساتید و هنرمندان عرصه تئاتر کشور و استان رونمایی شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، دبیر اجرایی پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس در آیین رونمایی، پیشرفت و توسعه جشنواره تئاتر خیابانی ارس را مرهون برگزاری مستمر این جشنواره دانست.

ابراهیم نصیری عنوان کرد: امسال گستره جغرافیایی جشنواره افزایش پیدا کرده است و گروه های فعال تئاتری در  7 منطقه آزاد ایران می توانند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: این گستردگی سبب می شود که از 7 اقلیم متفاوت ایران، آثار متنوع و جذاب به جشنواره راه پیدا کرده و نوروز 97 در ارس مجموعه ای از فرهنگ های مختلف ایرانی به نمایش در می آید.

نصیری با اشاره به تفاوت های جشنواره پنجم و چهارم، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی های جشنواره پنجم، تقویت شورای سیاست گذاری جشنواره است و این موضوع با هدف  افزایش کیفیت جشنواره انجام می گیرد.

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد ارس، در ادامه گفت: افتتاحیه پنجمین جشنواره خیابانی ارس همانند سال گذشته روز 7 فروردین، روز جهانی تئاتر برگزار می شود و مراسم اختتامیه نیز 20 فروردین 97 خواهد بود.

وی در زمینه رشد کمی و کیفی دوره های مختلف جشنواره نیز تاکید کرد: در اولین دوره این جشنواره 6 اثر با 12 اجرا برگزار شده است و دوره دوم نیز با 8 اثر اجرا شده است.

نصیری افزود: در دوره های اول و دوم بیشتر به اجراهای آیینی اختصاص داشته است. از دوره سوم به بعد بخش مسابقه و آیینی به مسابقه اضافه شده و رویکرد داوری تقویت شده است؛ به طوریکه در سال 94 بالغ بر 47 طرح به جشنواره ارسال شده که 11 اثر موفق به اجرا در جشنواره سوم شد.

وی در باره دوره چهارم نیز گفت: در دوره چهارم 70 طرح به جشنواره ارسال شد که 18  طرح برگزیده با 60 اجرا در نوروز سال داشتیم.

وی در پایان گفت: منطقه آزاد ارس پیوند صنعت و هنر را محقق کرده است و جشنواره تئاتر خیابانی ارس نیز هر ساله میلیون ها گردشگر را با هنر تئاتر آشنا می کند.

افزایش گستره پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به مناطق آزاد ایران

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشکری سازمان منطقه آزاد ارس از افزایش گستره پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس به مناطق آزاد ایران خبرداد.

یوسف داداش زاده در آیین رونمایی از پوستر پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس، گفت: پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس امسال در بین مناطق آزاد ایران برگزار می شود.

وی افزود: با تجربه موفق سال گذشته و برگزاری این جشنواره در سطح شمالغرب کشور، در صدد توسعه این جشنواره هستیم.

داداش زاده گفت: مناطق آزاد ایران از تنوع فرهنگی بسیار خوبی برخوردار هستند و حضور گروه هایی از 7 اقلیم مختلف با فرهنگ های متفاوت و غنی  می تواند زیبایی های خاصی به جشنواره تئاتر خیابانی ارس ببخشد.

او اظهار داشت: منطقه آزاد ارس در کنار عنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران در مسیر کسب عنوان هنر پرورترین منطقه آزاد نیز هست و با برنامه های شاخص هنری از جمله برگزاری مستمر جشنواره تئاتر خیابانی در حال حرکت به این سمت هستیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، تئاتر و به خصوص تئاتر خیابانی را ابزار مهمی برای فرهنگ سازی دانست و گفت: در روزهای گذشته نیز فرهنگ سازی برای استفاده از کالاهای سلامت محور توسط گروه های تئاتر خیابانی در مدارس ارس اجرا شده است.

داداش زاده خاطرنشان کرد: امسال به آموزش هنر در منطقه آزاد ارس نیز توجه ویژه ای داشته ایم و به خصوص در زمینه آموزش تئاتر نیز کلاس هایی در منطقه آزاد ارس، با حضور اساتید تئاتر استان و کشور دایر شده است.

وی در پایان گفت: تئاتر خیابانی ارس در حال تبدیل شدن به یک برند مهم هنری در کشور است و برنامه ریزی توسعه ای چند ساله این جشنواره بر همین اساس انجام شده است.

ارس بهترین مسیر را برای تاثیگذاری فرهنگی انتخاب کرده است

مسئول بخش تئاتر خیابانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای سیاست گذاری جشنواره نیز در این آیین، گفت: نگاه مدیران فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس شایسته تقدیر است. چراکه بهترین مسیر را برای تاثیرگذاری فرهنگی انتخاب کرده اند.

سامان خلیلیان تاکید کرد: انتخاب تئاتر و به خصوص تئاتر خیابانی می تواند به راحتی منطقه آزاد ارس را به عموم مردم معرفی کرده و اهداف مدیران ارس را به آسانی به مخاطبان منتقل کند.

وی افزود: اینکه منطقه آزاد ارس و هنرمندان ارس برای این جشنواره پیش قدم شده اند نیز قابل تقدیر است و موفقیت دوره چهارم جشنواره تئاتر خیابانی ارس نشان داد که این جشنواره در مسیر درستی قرار دارد.

عضو شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، در ادامه گفت: با گسترش جغرافیایی جشنواره تئاتر خیابانی ارس به 7 منطقه آزاد ایران، بدون شک شاهد افزایش کیفیت و کمیت آثار رسیده به جشنواره خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی ارس می تواند گردشگری هنری و فرهنگی را نیز در کنار سایر بخش های گردشگری ارس، مطرح کند.

گفتنی است، آیین رونمایی از پوستر پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس با حضور مسئولان فرهنگی سازمان، استان و شهرستان، پیشکسوتان هنر تئاتر و هنرمندان این عرصه در سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد. پیش از آغاز آیین نیز کارگاه آموزشی بازیگری تئاتر در همین محل برگزار شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است